Żeby nie było śladów (Leave No Traces)

Film (PL) premiera: 24.09.2021

Żeby nie było śladów – dramat oparty na prawdziwej historii Grzegorza Przemyka, który został śmiertelnie pobity przez milicję w 1983 roku. czytaj więcej

Więcej o Żeby nie było śladów

Najlepsze dramaty 2021, nasze top 10

Dramat to taki gatunek filmowy, który zwykle nie wymaga ogromnych nakładów finansowych, za to potrzebuje znakomitego scenariusza. Z tego względu filmy tego typu są popularne, ale i łatwe do zepsucia. Cieszmy się więc najlepszymi z najlepszych. .

Najlepsze dramaty 2021, nasze top 10

PŁK, 4 grudnia 2021, 10:46

Najlepsze dramaty 2021, nasze top 10

Film: Żeby nie było śladów

Żeby nie było śladów – dramat oparty na prawdziwej historii Grzegorza Przemyka, który został śmiertelnie pobity przez milicję w 1983 roku. Władza starała się zatuszować sprawę, jednak jego przyjaciel Jurek Popiel, który był świadkiem całego wydarzenia, walczy o ujawnienie prawdy. Przeciwko niemu obrócił się cały aparat państwowy PRL-u, ale Popiel wraz z matką zamordowanego chłopaka, Barbarą Sadowską i tak stają do boju o sprawiedliwość.

Żeby nie było śladów przedstawia dramatyczną historię o walce z okrucieństwem autorytarnej władzy. Za próbę oddania zmarłemu sprawiedliwości, bohaterowie filmu muszą przejść długą i trudną drogę. Scenariusz został napisany na podstawie reportażu Cezarego Łazarewicza Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka. W filmie wystąpili: Sandra Korzeniak (Barbara Sadowska), Tomasz Ziętek (Jurek Popiel), Jacek Braciak (Tadeusz Popiel) i Agnieszka Grochowska (Grażyna Popiel). Film wyreżyserował Jan P. Matuszyński, a scenariusz napisała Kaja Krawczyk-Wnuk. Film był kręcony m.in. w Warszawie i dystrybuowany przez Kino Świat.