Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy

W samym sercu morza

Film In the Heart of the Sea, premiera: 20.11.2015

Zimą 1820 r. płynący z Nowej Anglii statek wielorybniczy Essex został zaatakowany przez przerażające stworzenie - gigantycznego kaszalota o niezłomnej woli i niemal ludzkim pragnieniu zemsty. czytaj więcej

Więcej o W samym sercu morza

FILMag #49 - liczą się tylko Gwiezdne wojny

Ostatni miesiąc 2015 roku upłynie w kinach pod znakiem sagi Star Wars, choć dystrybutorzy wprowadzą jeszcze kilka innych produkcji, które być może skuszą osoby nieprzepadające za Gwiezdnymi wojnami. Do którejkolwiek grupy byście nie należeli, zapraszamy!

FILMag #49 - liczą się tylko Gwiezdne wojny

eJay & fsm, 4 grudnia 2015, 15:10

1230

Film: W samym sercu morza

Zimą 1820 r. płynący z Nowej Anglii statek wielorybniczy Essex został zaatakowany przez przerażające stworzenie - gigantycznego kaszalota o niezłomnej woli i niemal ludzkim pragnieniu zemsty. Ta autentyczna katastrofa morska zainspirowała Hermana Melville'a do stworzenia powieści "Moby Dick". Jednak autor książki opisał tylko część tej historii. Film " In the Heart of the Sea" przedstawia, jak uczestnicy wyprawy, którzy pozostali przy życiu po starciu z wielorybem, walczą o przetrwanie, przekraczając granice własnej wytrzymałości i dokonując niemożliwego. W obliczu żywiołu i głodu przerażona i zrozpaczona załoga statku Essex, zwątpi w swoje najgłębsze przekonania: wartość ludzkiego życia i moralność swojego zajęcia. Tymczasem kapitan będzie próbował odnaleźć drogę do domu, a pierwszy oficer postawi sobie za cel pokonanie wieloryba.

Zobacz zwiastun

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.