Podpalaczka (Firestarter)

Film (US) premiera: 12.05.2022

Science fiction z elementami horroru na podstawie powieści Stephena Kinga. Główną bohaterką Firestarter jest Charlie – dziewczynka, która w niewyjaśnionych okolicznościach zyskała zdolności pirokinetyczne. czytaj więcej

Film: Podpalaczka

Science fiction z elementami horroru na podstawie powieści Stephena Kinga. Główną bohaterką Firestarter jest Charlie – dziewczynka, która w niewyjaśnionych okolicznościach zyskała zdolności pirokinetyczne. Jej ojciec, Andy McGee, robi wszystko, by uchronić córkę przed tajną organizacją rządową, chcącą wykorzystać jej moce do własnych celów.

Firestarter to dramat science fiction z elementami horroru, napisany przez Scotta Teesa i wyreżyserowany przez Keitha Thomasa. Film został opracowany na bazie powieści Stephena Kinga o tym samym tytule i stanowi reboot adaptacji z 1984 roku (znanej również jako Podpalaczka). Głównymi bohaterami produkcji są dziewczynka imieniem Charlie (grana przez Ryan Kierę Armstrong) oraz jej ojciec Andy McGee (w roli tej Zack Efron). Protagonistka posiada niezwykłą i przerażającą zdolność podpalania obiektów samą siłą woli. Jej moc przykuwa uwagę tajnej organizacji rządowej, która postanawia schwytać dziewczynkę i wykorzystać do własnych celów.