Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

The Essex Serpent

Serial (US) premiera: 13.05.2022

The Essex Serpent opowiada o pewnej wdowie z Londynu, która przeprowadza się do Essex, by zbadać doniesienia o mitycznym wężu. Tam nawiązuje więź z miejscowym pastorem. Produkcja należy do gatunku dramatów historycznych. czytaj więcej

Nowy sezon
Sezonów: 1
Epizodów: 3
Apple TV+
dramat

Serial: The Essex Serpent

The Essex Serpent opowiada o pewnej wdowie z Londynu, która przeprowadza się do Essex, by zbadać doniesienia o mitycznym wężu. Tam nawiązuje więź z miejscowym pastorem. Produkcja należy do gatunku dramatów historycznych.

The Essex Serpent to wyprodukowany dla platformy Apple TV+ serial historyczny, oparty na powieści Wąż z Essex autorstwa Sary Perry. Jego akcja toczy się w epoce wiktoriańskiej w Anglii. Cora, świeżo owdowiała kobieta, przenosi się z Londynu do miejscowości Aldwinter w Essex. Chce ona osobiście zbadać pewne pogłoski, jakoby w te okolice zawitał mityczny stwór. Wkrótce zaprzyjaźnia się z miejscowym pastorem, z którym łączy ją sceptycyzm i zamiłowanie do nauki. Sprawy szybko się jednak komplikują, gdy kobieta zostaje oskarżona przez miejscowych o przyciągnięcie potwora do okolicy. W produkcji wystąpili m.in. Claire Danes (Cora Seaborne), Tom Hiddleston (Will Ransome), Clémence Poésy (Stella Ransome), Frank Dillane (Luke Garrett), Dixie Egerickx (Jo Ransome), Michael Jibson (Matthew Evansford) oraz Hayley Squires (Martha). Zdjęcia kręcono w Wielkiej Brytanii.

Zobacz zwiastun

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.