Opowieści z krypty (Tales from the Crypt)

Serial (US) premiera: 10.06.1989

Burza, stary zdewastowany i opuszczony dom, a w jego piwnicach niezwykle żywotny i gadatliwy zombie mocno nadjedzony rozkładem. czytaj więcej

Zakończony
Sezonów: 7
Epizodów: 93
Sezon 7
13 Epizodów
Premiera 19.04.1996
Wszystkie Sezony

Więcej o Opowieści z krypty

Podłe uczynki, których dopuścili się filmowi Mikołajowie

Mikołaja kojarzymy z familijnymi produkcjami z dużą dawką uniwersalnego (a więc nierzadko już dawno nieśmiesznego) humoru i jeszcze większym zastrzykiem świątecznego moralizatorstwa… Ale to nie znaczy, że nie zdarzały się wyjątki!

Podłe uczynki, których dopuścili się filmowi Mikołajowie

Marek Jura, 7 grudnia 2022, 21:53

Podłe uczynki, których dopuścili się filmowi Mikołajowie

Serial: Opowieści z krypty

Burza, stary zdewastowany i opuszczony dom, a w jego piwnicach niezwykle żywotny i gadatliwy zombie mocno nadjedzony rozkładem. Gotuje obrzydliwe potrawy, sprząta, ekscentrycznie przystraja choinkę, przesadza zgniłe rośliny i snuje kolejną mrożącą krew w żyłach opowieść. Serial stanowią mroczne anegdoty, którymi raczy widza wspomniany bohater, o dość nietypowym i jadowitym poczuciu humoru, z charakterystycznym jazgotliwym śmiechem. Historie opowiadane przez strażnika krypty to odrębne w każdym odcinku opowieści, w których znajdziemy niezwykłe zdarzenia, makabryczne przypadki pomyłek, złośliwość losu oraz wszelkie motywy chętnie wykorzystywane przez twórców horrorów. Serial to także czarna komedia ze szczyptą ironii i przestrogą gospodarza na zakończenie 30-minutowego seansu.