Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Biedny diabeł (Poor Devil)

Serial (ES) premiera: 17.02.2023

Biedny diabeł to opowieść o 18-letnim Antychryście, którego zadaniem jest sprowadzenie na ludzkość apokalipsy. Chłopak ma jednak inne plany. Produkcja należy do gatunku animacji komediowych dla dorosłych. czytaj więcej

Nowy sezon
Sezonów: 1
Epizodów: 8

Serial: Biedny diabeł

Biedny diabeł to opowieść o 18-letnim Antychryście, którego zadaniem jest sprowadzenie na ludzkość apokalipsy. Chłopak ma jednak inne plany. Produkcja należy do gatunku animacji komediowych dla dorosłych.

Biedny diabeł jest pełnym humoru hiszpańskim serialem animowanym dla dorosłych wyprodukowanym dla platformy HBO Max, którego twórcami są Miguel Esteban, Joaquín Reyes i Ernesto Sevilla. Głównym bohaterem tytułu jest Stan. To z pozoru dość typowy 18-latek. Wyróżnia go jednak jedna rzecz – jego ojcem jest sam Diabeł. Misją Stana, jako Antychrysta, jest sprowadzenie zagłady na ludzkość. Chłopak średnio jest jednak do tego zapalony. Zamiast czynić zło woli zawierać przyjaźnie, imprezować, a przede wszystkim marzy, by być wykonawcą na Broadwayu. W oryginalnej wersji językowej głosu bohaterom użyczyli m.in. Joaquín Reyes (Stan), Ernesto Sevilla (Mefisto), Gakian (Samael), Stéphanie Magnin (Gab), Ignatius Farray (Szatan) oraz Miguel Esteban (Cancerbero).

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.