Szóstka z Nebraski (Mind Over Murder)

Serial (US) premiera: 20.06.2022

Szóstka z Nebraski to serial dokumentalny HBO analizujący mechanizmy działania ludzkiej pamięci w kontekście morderstwa, do którego doszło w 1985 roku w mieście Beatrice w stanie Nebraska. czytaj więcej

Nowy sezon
Sezonów: 1
Epizodów: 4

Serial: Szóstka z Nebraski

Szóstka z Nebraski to serial dokumentalny HBO analizujący mechanizmy działania ludzkiej pamięci w kontekście morderstwa, do którego doszło w 1985 roku w mieście Beatrice w stanie Nebraska.

Szóstka z Nebraski jest zapisem bardzo nietypowej i psychologicznie złożonej sprawy sześciu osób, które w 1985 roku zostały skazane za morderstwo 68-letniej Helen Wilson z miasta Beatrice w stanie Nebraska. Pomimo że pięcioro z sześciorga oskarżonych początkowo przyznało się do winy, „Szóstka z Nebraski”, jak ich nazwano, została uniewinniona w 2009 roku, kiedy ponownie przebadano materiał DNA. Decyzja sądu podzieliła społeczność prowincjonalnego miasta i wzburzyła krewnych Helen Wilson. Serial przedstawia chronologiczny zapis wydarzeń - od morderstwa, przez prowadzone dochodzenie, proces, uniewinnienie oraz dwie sprawy cywilne. Dostępny w serwisie HBO Max.