-HiME (My-Hime) - 2004

Serial (JP) premiera: 30.09.2004

My-Hime (Mai-HiME) to seria anime wyreżyserowana przez Masakazu Obara i stworzona przez studio Sunrise. Serial skupia się na życiu HiME - dziewcząt zdolnych do materializowania fotonów zebranych w Akademii Fuka w tajnych celach. czytaj więcej

Zakończony
Sezonów: 1
Epizodów: 26

Serial: -HiME

My-Hime (Mai-HiME) to seria anime wyreżyserowana przez Masakazu Obara i stworzona przez studio Sunrise. Serial skupia się na życiu HiME - dziewcząt zdolnych do materializowania fotonów zebranych w Akademii Fuka w tajnych celach.

Serię My-Hime emitowano w japońskiej stacji TV Tokyo od września 2004 do marca 2005 roku. Anime koncentruje się na postaci Mai Tokiha - pozornie zwyczajnej licealistce, która niedawno wraz ze swoim młodszym bratem Takumim przeniosła się do prestiżowej Akademii Fuuka. Ta elitarna szkoła kryje w sobie wiele tajemnic. Gdy bohaterowie przybywają do Akademii, Mai zostaje związana z Dzieckiem, częściowo duchowym, a częściowo mechanicznym stworzeniem, które może być przyzywane i kontrolowane tylko przez dziewczyny ze znakiem HiME. Mai dowiaduje się, że jest jedną z dwunastu dziewcząt, które mają wspomniany znak i że muszą użyć swoich mocy, aby uchronić wszystkich przed Sierotami, czyli potwornymi stworzeniami o zdolnościach podobnych do Dzieci HiME.