Prawo i porządek (Law & Order)

Serial (US) premiera: 13.09.1990

Prawo i porządek (Law & Order) to serial kryminalny w reżyserii Dicka Wolfa. W Polsce emitowany był przez RTL 7, Hallmark Channel oraz TVP2 pod tytułem W obronie prawa. W chwili obecnej emitowany jest na antenie 13th Street Universal. czytaj więcej

Nowy sezon
Sezonów: 22
Epizodów: 482
Sezon 22
16 Epizodów
Premiera 22.09.2022
Wszystkie Sezony

Serial: Prawo i porządek

Prawo i porządek (Law & Order) to serial kryminalny w reżyserii Dicka Wolfa. W Polsce emitowany był przez RTL 7, Hallmark Channel oraz TVP2 pod tytułem W obronie prawa. W chwili obecnej emitowany jest na antenie 13th Street Universal.

Law & Order ukazuje zbrodnie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami ukazane z dwóch punktów widzenia: policji prowadzącej śledztwo oraz sądu, w którym prowadzona jest sprawa. Serial produkowany był przez stację NBC nieprzerwanie od 1990 do 2010 roku, co dało mu pierwsze miejsce wśród najdłużej emitowanych amerykańskich seriali w tzw. prime time, czyli wieczornej porze najwyższej oglądalności. Wśród najdłużej działających członków głównej obsady byli Steven Hill jako prokurator okręgowy Adam Schiff (sezony 1-10), Jerry Orbach jako detektyw Lennie Briscoe (sezony 3-14), S. Epatha Merkerson jako porucznik Anita Van Buren (sezony 4-20), Sam Waterston jako zastępca prokuratora okręgowego Jack McCoy (sezony 5-21; później prokurator okręgowy) oraz Jesse L. Martin jako detektyw Ed Green (sezony 10-18).