Wywiad z wampirem (2022) (Interview with the Vampire) - 2022

Serial (US) premiera: 02.10.2022

Wywiad z wampirem opowiada historię krwiopijcy, który decyduje się opowiedzieć swoją burzliwą historię pewnemu dziennikarzowi. Jest to kolejna ekranizacja powieści Anne Rice, tym razem nieco uwspółcześniona. czytaj więcej

Nowy sezon
Sezonów: 2
Epizodów: 10
Sezon 2
3 Epizody
Premiera 12.05.2024
Wszystkie Sezony

Więcej o Wywiad z wampirem (2022)

Serial Wywiad z wampirem na pierwszym teaserze

Od dłuższego czasu wiemy, że stacja AMC szykuje serialową adaptację powieści Anny Rice. W mediach społecznościowych pojawiła się pierwsza zapowiedź nowego Wywiadu z wampirem.

Serial Wywiad z wampirem na pierwszym teaserze

Ania Orzech, 12 kwietnia 2022, 14:00

Serial Wywiad z wampirem na pierwszym teaserze

Serial: Wywiad z wampirem (2022)

Wywiad z wampirem opowiada historię krwiopijcy, który decyduje się opowiedzieć swoją burzliwą historię pewnemu dziennikarzowi. Jest to kolejna ekranizacja powieści Anne Rice, tym razem nieco uwspółcześniona.

Wywiad z wampirem jest stworzonym przez Rolina Jonesa (Trawka) serialem dramatycznym z elementami horroru, wyprodukowanym dla stacji AMC. Produkcja stanowi adaptację kultowej powieści o tym samym tytule autorstwa Anne Rice. Opowiada ona historię Louisa de Pointe du Laca, młodego mężczyzny, który zostaje przemieniony przez niejakiego Lestata de Lioncourta w wampira. Po latach decyduje się on opowiedzieć burzliwą historię swojego życia dziennikarzowi, Danielowi Molloyowi. W tytule wystąpili m.in. Sam Reid (Lestat de Lioncourt), Jacob Anderson (Louis de Pointe du Lac), Eric Bogosian (Daniel Molloy), Rachel Alana Handler (Peg Leg Doris), Jeff Pope (Finn O'Shea) oraz Bailey Bass (Claudia).