Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Gurren Lagann

Serial (JP) premiera: 01.04.2007

Tengen Toppa Gurren Lagann (Tengen Toppa Guren Ragan) to serial anime z gatunku mecha. Opowiada o odizolowanej od świata podziemnej wiosce, w której żyją Kamina i Simon. czytaj więcej

Zakończony
Sezonów: 1
Epizodów: 27

Serial: Gurren Lagann

Tengen Toppa Gurren Lagann (Tengen Toppa Guren Ragan) to serial anime z gatunku mecha. Opowiada o odizolowanej od świata podziemnej wiosce, w której żyją Kamina i Simon. W przeciwieństwie do innych jej mieszkańców są oni bardzo irytujący i mają buntowniczy charakter. Pewnego dnia znajdują fantastyczne urządzenie, a dotychczasowy spokój zostaje naruszony.

Tengen Toppa Gurren Lagann to 27-odcinkowa seria anime wyprodukowana przez studio Gainax przy współpracy z Aniplex oraz Konami. Reżyserem był Hiroyuki Imaishi, a scenariusz napisał Kazuki Nakashima. Akcja rozgrywa się w fikcyjnej przyszłości, gdzie ludzie zostali zmuszeni do życia pod ziemią w małych izolowanych społecznościach. Wioski te nie mają żadnego kontaktu z powierzchnią oraz z innymi osadami, a z powodu dużych zniszczeń powodowanych przez częste trzęsienia ziemi, ludzie zmuszeni są do ekspansji w głąb ziemi – osoby wyznaczone do tych zadań nazywa się kopaczami. Głównymi bohaterami są Simon, który znajduje tajemniczy skarb oraz buntowniczy Kamina pragnący wydostać się na powierzchnię. Seria emitowana była w japońskiej stacji telewizyjnej TV Tokyo od 1 kwietnia 2007 do 30 września 2007.

Zobacz zwiastun

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.