Elfia pieśń (Elfen Lied)

Serial (JP) premiera: 25.07.2004

Elfen Lied (Erufen Rito) to seria anime stworzona na bazie mangi autorstwa autorstwa Lynn Okamoto. Historia skupia się na tajemniczych istotach zwanych „Diclonius”, które stanowią poważne zagrożenie dla ludzkości. czytaj więcej

Zakończony
Sezonów: 1
Epizodów: 13

Więcej o Elfia pieśń

To anime zainspirowało Stranger Things

Stranger Things braci Duffer skradło serca fanów horrorów na całym świecie. Nie od dziś wiadomo, że hit Netflixa czerpie inspiracje z wielu klasycznych produkcji. Wiedzieliście jednak, że do powstania serialu przyczyniło się anime?

To anime zainspirowało Stranger Things

Ania Orzech, 14 czerwca 2022, 13:34

To anime zainspirowało Stranger Things

Dobre seriale anime, które szokują brutalnością

Przedstawiamy kilka znakomitych serii anime, które przez swoją brutalność mogą być szokujące dla niejednego przeciętnego odbiorcy. Jeśli jednak jesteś fanem takich produkcji i nie potrafisz oprzeć się horrorom, koniecznie sprawdź poniższe tytuły.

Dobre seriale anime, które szokują brutalnością

Ania Orzech, 5 lutego 2022, 09:30

Dobre seriale anime, które szokują brutalnością

Serial: Elfia pieśń

Elfen Lied (Erufen Rito) to seria anime stworzona na bazie mangi autorstwa autorstwa Lynn Okamoto. Historia skupia się na tajemniczych istotach zwanych „Diclonius”, które stanowią poważne zagrożenie dla ludzkości.

Anime Elfen Lied to trzynastoodcinkowa seria emitowana od 25 lipca 2004 do 17 października 2004 w japońskiej stacji AT-X. Jest to opowieść o chłopcu imieniem Kouta, który w dzieciństwie w przykrych okolicznościach stracił rodziców i siostrę. Po paru latach wraca do miejscowości, gdzie zginęła jego rodzina i trafia pod opiekę swojej ciotki i kuzynki. Pewnego dnia, gdy główny bohater wraz ze swoja kuzynką wybrali się na plażę, znaleźli tajemniczą nagą dziewczynę stojącą w wodzie. Urocza Nyu, bo tak postanowili nazwać ją bohaterowie, to również bezwzględna i brutalna morderczyni będąca dicloniusem, który uciekł z laboratorium. Seria charakteryzuje się dużą dawką przemocy i brutalności.