Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Roger Moore

aktor

Roger Moore był brytyjskim aktorem filmowym i telewizyjnym. Szerokiej publice znany jest głównie z roli Jamesa Bonda w latach 1973-1985. Moore zmarł w 2017 roku na raka płuc i wątroby. czytaj więcej

Więcej o Roger Moore

Bond po Nie czas umierać musi pozostać Bondem

Craig przechodzi na Bondową emeryturę nie pierwszy i nawet nie drugi raz. Teraz jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jest to rozstanie ostateczne. Smutne i niełatwe dla obu stron, ale z pewnością agenta 007 nieuśmiercające.

Bond po Nie czas umierać musi pozostać Bondem

Marek Jura, 3 października 2021, 09:30

3162

Kim jest Roger Moore?

Roger Moore był brytyjskim aktorem filmowym i telewizyjnym. Szerokiej publice znany jest głównie z roli Jamesa Bonda w latach 1973-1985. Moore zmarł w 2017 roku na raka płuc i wątroby.

Roger George Moore urodził się w 1927 roku, w Londynie. Uczęszczał do Lauceston College oraz był absolwentem Royal Academy of Dramatic Art. Karierę filmową zaczął jako statysta, zaś pierwsze większe role zagrał w filmach Kiedy po raz ostatni widziałem Paryż, Przerwana melodia, Królewski złodziej i Diane. Jego karierę rozkręcił serial Święty na podstawie książek Leslie’ego Charterisa, w którym Moore grał główną rolę charyzmatycznego złodzieja polującego na innych przestępców. Wkrótce potem został obsadzony w roli Jamesa Bonda, którego grał zaczynając od filmu Żyj i pozwól umrzeć w 1973, kończąc na Zabójczym widoku w 1985. Po tej roli wystąpił m.in. w filmach Śniadanie do łóżka i Quest. Ostatnią rolę zagrał w filmie The Saint, nowej adaptacji serii, która przyniosła mu sławę.

Roger Moore | Filmy i seriale

Moonraker

007: Moonraker

James Bond

tytuł filmu lub serialu
Live and Let Die

007: Żyj i Pozwól Umrzeć

James Bond

tytuł filmu lub serialu
Boat Trip

Statek miłości

Lloyd Faversham

tytuł filmu lub serialu
Octopussy

007: Ośmiorniczka

James Bond

tytuł filmu lub serialu

The Saint Steps In... To Television

Himself

tytuł filmu lub serialu