Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Eve Best

aktor

Urodzona 31 lipca 1971 roku brytyjska aktorka. Eve Best znana jest z m.in. roli księżniczki Rhaenys Velaryon w serialu HBO Ród Smoka, Farah Dowling w serialu Przeznaczenie: Saga Winx czy doktor Eleanor O'Hary w Siostra Jackie. czytaj więcej

Więcej o Eve Best

Kim jest Rhaenys Targaryen z serialu Ród smoka?

Ród smoka jest już dostępny na HBO Max. W trakcie trwania serialu poznamy wiele postaci związanych z władzą w okresie poprzedzającym Taniec Smoków. Jedną z takich bohaterek jest Rhaenys Targaryen nazywana również Niedoszłą Królową.

Kim jest Rhaenys Targaryen z serialu Ród smoka?

Ania Orzech, 23 sierpnia 2022, 15:42

141856

Gwiazda Rodu smoka wyjawia, dlaczego wzięła udział w prequelu Gry o tron

W niedawnym wywiadzie aktorka Eve Best opowiedziała, co przekonało ją do przyjęcia roli Rhaenys Targaryen w serialu Ród smoka. Okazuje się, że mocnym argumentem miała być możliwość jazdy na smoku, ale nie tylko.

Gwiazda Rodu smoka wyjawia, dlaczego wzięła udział w prequelu Gry o tron

Zbigniew Woźnicki, 16 sierpnia 2022, 17:07

141649

W centrum House of the Dragon znajdą się dwie bohaterki

House of the Dragon będzie opowieścią o latach świetności Westeros za panowania Targaryenów oraz o początkach końca tego okresu. W samym centrum wydarzeń znajdą się postacie, których decyzje ukształtują przyszły obraz krainy.

W centrum House of the Dragon znajdą się dwie bohaterki

Zbigniew Woźnicki, 14 lipca 2022, 17:35

140671

Prequel Gry o tron kompletuje obsadę i szykuje się do rozpoczęcia zdjęć

Stacja HBO ogłosiła kolejnych aktorów, których zobaczymy w House of the Dragon, czyli serialu fantasy osadzonym w uniwersum marki Gra o tron.

Prequel Gry o tron kompletuje obsadę i szykuje się do rozpoczęcia zdjęć

Adrian Werner, 12 lutego 2021, 13:09

128091

Kim jest Eve Best?

Urodzona 31 lipca 1971 roku brytyjska aktorka. Eve Best znana jest z m.in. roli księżniczki Rhaenys Velaryon w serialu HBO Ród Smoka, Farah Dowling w serialu Przeznaczenie: Saga Winx czy doktor Eleanor O'Hary w Siostra Jackie.

Emily Best to brytyjska aktorka znana szerzej jako Eve Best. Urodziła się 31 lipca 1971 roku w Ladbroke Grove, w Londynie. W wieku 9 lat zaczęła występować w dziecięcym zespole operowym. Aktorka szkoliła się w londyńskim Royal Academy of Dramatic Art i wielokrotnie występowała na deskach tamtejszych teatrów. Na ekranie pojawiła się po raz pierwszy w 2000 roku, grając gościnnie w serialach telewizyjnych – Na sygnale i The Bill. Rok później otrzymała rolę w miniserialu Bezkresny świat Herberta George'a Wellsa. Najważniejsze w jej karierze role to m.in. Na granicy cienia, Uczciwa kobieta, Shackleton, Nowy świat, Siostra Jackie, Jak zostać królem oraz Przeznaczenie: Saga Winx. Rozpoznawalność Eve Best znacznie wzrosła, po tym jak została obsadzona w roli księżniczka Rhaenys Velaryon w wyprodukowanym przez HBO serialu fantastycznym Ród smoka.

Eve Best | Filmy i seriale

House of the Dragon

Ród Smoka

Rhaenys Velaryon

tytuł filmu lub serialu
Fate: The Winx Saga

Przeznaczenie: Saga Winx

Farah Dowling

tytuł filmu lub serialu
The King's Speech

Jak zostać królem

Wallis Simpson

tytuł filmu lub serialu