Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 czerwca 2022, 13:10

autor: Ignacy Kruk

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy to coś więcej niż serial - przekonuje reżyser

J.A. Bayona, reżyser Pierścieni Władzy, stwierdził w ostatnim wywiadzie, że nadchodząca superprodukcja Amazona to coś więcej niż zwykły serial.

Źródło: Materiały promocyjne / Amazon Studios

Już od jakiegoś czasu wiemy, że Pierścienie Władzy nie są typową serialową produkcją. Odcinkowy prequel Władcy Pierścieni wyróżnia się przede wszystkim ogromnym budżetem (ponad miliard dolarów), który Amazon miał przeznaczyć na realizację tego projektu.

Najwyraźniej jednak nie będzie to jedyny as w rękawie produkcji, a przynajmniej tak uważa jej reżyser, J.A. Bayona, który śmiało stwierdził, że Pierścienie Władzy wychodzą poza ramy tego, co zwykliśmy nazywać serialem. Jak czytamy w ostatnim wywiadzie z magazynem Empire [via CBR]:

Pierścienie Władzy to nie serial. Tworzymy tutaj coś nowego.

Trzeba przyznać, że to dość odważne stwierdzenie ze strony reżysera, z drugiej jednak strony, komentarze Bayony doskonale korespondują ze słowami showrunnerów serii. J.D. Payne i Patrick McKay zdradzili niedawno, że ich produkcja będzie miała więcej akcji niż jakikolwiek znany im serial, a każdy epizod zagwarantuje nam intensywne sceny walki, bitwy czy spotkania z fantastycznymi stworzeniami.

Ta seria [Pierścienie Władzy – dop. red.] jest pełna akcji – mamy jej tu więcej niż w jakimkolwiek serialu, o którym mamy pojęcie.

Każdy epizod ma swoje ikoniczne momenty, bitwy, fantastyczne stworzenia i mrożące krew w żyłach walki na śmierć i życie. Różnica jest taka, że zamiast starcia dziesięciu tysięcy orków z dziesięcioma tysiącami ludzi, mamy coś w stylu: „Jak to jest stawić czoła pojedynczemu orkowi twarzą w twarz na przykład w twojej kuchni?”. Albo: „Jak to jest zabić orka, jeżeli jeszcze nigdy tego nie zrobiłeś?”.

Wnioskując z komentarzy twórców, Pierścienie Władzy mogą postawić na nietypową mieszankę mniejszych, bardziej kameralnych historii z iście epickimi scenami batalistycznymi znanymi z Władcy Pierścieni Petera Jacksona.

Odpowiedź na pytanie, czy produkcja Amazona faktycznie będzie czymś niespotykanym i nowym w świecie seriali, poznamy 2 września, kiedy Pierścienie Władzy zadebiutują na platformie Prime Video.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

kalendarz wiadomości
2022
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.