Wielokrotnie nagradzany serial HBO teraz można obejrzeć na Netflixie. Zakończeniem zachwycił się George R.R. Martin

Na Netfliksa trafił kolejny świetny serial wyprodukowany dla HBO. W doborowej obsadzie znaleźli się Michael C. Hall i Frances Conroy.

news
Pamela Jakiel 3 listopada 2023
2
Źrodło fot. Sześć stóp pod ziemią, Alan Ball, HBO, 2001.
i

Trend uzyskiwania licencji na flagowe tytuły HBO przez Netfliksa trwa w najlepsze. Od teraz do takich produkcji jak Kompania Braci czy Pacyfik dołączył świetny serial z Michaelem C. Hallem w jednej z głównych ról. Mowa oczywiście o liczącej pięć sezonów serii Sześć stóp pod ziemią. Jeśli jeszcze nie znacie tej produkcji, to musicie koniecznie nadrobić zaległości.

O czym opowiada fabuła? Twórcy serialu pozwalają widzom poznać szalenie intrygującą kalifornijską rodzinę. Familia Fisherów para się nietuzinkowym zajęciem – prowadzeniem domu pogrzebowego, a odbiorcy poznają ją w niełatwym momencie. Ojciec właśnie zginął w wypadku samochodowym, zaś na łono rodziny powrócił najstarszy syn i czarna owca w jednym. Przedstawiciel młodszego pokolenia musi wraz z bratem przejąć biznes, odnowić relację ze znerwicowaną matką oraz odnaleźć się w nowej sytuacji.

W serialu, w którym zapadające w pamięć kreacje stworzyli m.in. Frances Conroy oraz wspomniany Michael C. Hall, zobaczymy również Petera Krause’a oraz Lauren Ambrose. Produkcja została świetnie przyjęta przez widzów i recenzentów. W serwisie Rotten Tomatoes pozytywnie oceniło ją 81% krytyków oraz 96% widzów.

Bardzo dobre recenzje nie powinny dziwić – Sześć stóp pod ziemią ma nie tylko intrygującą tematykę. Uznanie odbiorców serial zdobył przede wszystkim dzięki pokazaniu alternatywnego podejścia do śmierci i tego, co z nią związane. U Fisherów śmierć jest elementem życia, a z kwestiami odchodzenia związane są zarówno tragedia, jak i komizm. To także ta produkcja może poszczycić się wyjątkowo ekscytującym zakończeniem, które docenił chociażby George R. R. Martin.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.