W filmie dla dzieci sprzed ponad 20 lat przemycono ukryty napis obrażający Disney'a

Niektóre filmy latami ukrywają przed widzami swoje tajemnice. Było tak między innymi z filmem dla najmłodszych z 1999 roku, którego sekret fanom udało się odkryć dopiero teraz.

ciekawostki filmowe
Patrycja Otfinowska 7 listopada 2023
3
Źrodło fot. Inspektor Gadżet, David Kellogg, Walt Disney Pictures, 1999.
i

Nie od dziś wiadomo, że filmy dla dzieci niekoniecznie są tworzone tylko dla najmłodszych. W wielu produkcjach są przemycane żarty czy obrazy, które zrozumieją tylko dorośli widzowie. Jednak niektóre tajemnice są tak dobrze ukryte, że odkrycie ich zajmuje lata i trzeba być naprawdę uważnym widzem.

Od wielu lat w Internecie krążą obrazki z Króla lwa z pyłkiem, który układa się w litery SFX (choć niektórzy widzą sex), czy zamek z Małej syrenki, który wydaje się być stworzony z… genitaliów. Do grona odkrytych tajemnic trafił Inspektor Gadżet, aktorski film Disneya opowiadający o przygodach niezbyt rozgarniętego policjanta, który po wypadku i operacji zaczyna tropić największych przestępców oraz walczyć ze złem z pomocą szeregu zamontowanych w nim gadżetów.

Na jednym z subredditów pojawił się wątek, który ukazał, że ten film również posiada ukryte wiadomości. Użytkownik tiffyp_01 zwrócił uwagę na fragment produkcji, w którym widzowie mogą zobaczyć nagłówki gazet z Gadżetem w roli głównej. Jednak to co nas najbardziej interesuje, znajduje się w środku artykułów. Jeśli w okolicach 35 minuty filmu zatrzymacie się na pierwszej gazecie, to na prawym brzegu kadru zobaczycie kolumnę tekstu. I jeśli zwrócicie uwagę na pierwsze litery, to zobaczycie, że układają się one w słowa „f*ck Disney” czyli „p*****yć Disneya. Ale to nie koniec.

W filmie dla dzieci sprzed ponad 20 lat przemycono ukryty napis obrażający Disneya - ilustracja #1
Pierwsza z gazet pojawiająca się około 35 minuty filmu.

Wcześniejsze odkrycia dotyczące tego filmu zostały poczynione w 2008 roku. W artykule z tego okresu odnajdziemy kolejne szczegóły z tej samej sekcji, ale w gazetach, które pojawiły się jako następne. W trzeciej gazecie, która pojawia się na ekranie, w środkowej kolumnie, pierwsze słowa każdego wiersza składają się na wiadomość: „Art Repola can bl*w me the cheap arrogant j*rk off *ss wipe tightwad id**t he su**s”, co oznacza „Art Repola może mi o****gnąć ten tani arogancki p*lant d*pek sknera id**ta jest do bani”. Wspomniany Arthur Repola jest wiceprezesem ds. efektów wizualnych i produkcji w Walt Disney Motion Pictures Group.

Co ciekawe, wiemy, kto stoi za tymi wiadomościami, ponieważ w kolejnej gazecie, która pojawia się na ekranie, ponownie w środkowej kolumnie możemy odczytać: „Headlines Montage By Van Ling”, czyli „Montaż nagłówków wykonał Van Ling”, czyli osoba odpowiadająca za efekty wizualne.

Czy te wiadomości były żartem między panami, czy mieli jakiś konflikt, tego możemy się już nie dowiedzieć. Jednak fani otrzymali kolejną możliwość do przetestowania swojej spostrzegawczości.

Patrycja Otfinowska

Patrycja Otfinowska

Przygodę z pisaniem „na poważnie” rozpoczęła w czerwcu 2023 na Filmomaniaku, wcześniej pisała opowiadania o swoich ulubionych książkowych bohaterach. Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego, jednak nauczanie przegrało z miłością do filmów i seriali, dlatego na stronie zajmuje się newsami ze świata kina. Nie boi się żadnego gatunku: równie chętnie zobaczy po raz setny „Tokio Drift” lub wybierze się w ciemno do kina na niszowy film. Niezdrowo zafascynowana „Wiedźminem” i gdy tylko może, po raz kolejny przechodzi „Zabójców królów”. Czyta książki w ilościach hurtowych, twierdzi, że z każdej potrafi wyciągnąć jakąś głęboką myśl. Gdy już oderwie się od monitora, zabiera drona na spacery i robi zdjęcia okolicy.

Wonka funduje czekoladowy zawrót głowy, ale nie otumania

Wonka funduje czekoladowy zawrót głowy, ale nie otumania

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

Nowy sezon Fargo jest jak zaginione DLC do GTA. Tutaj zdarzyć się może wszystko!

Nowy sezon Fargo jest jak zaginione DLC do GTA. Tutaj zdarzyć się może wszystko!

Fani Andora mogą być rozczarowani. Pojawiły się złe wieści odnośnie daty premiery 2. sezonu

Fani Andora mogą być rozczarowani. Pojawiły się złe wieści odnośnie daty premiery 2. sezonu

Self Reliance to szalona komedia o morderczym reality show. Oto jej zwiastun

Self Reliance to szalona komedia o morderczym reality show. Oto jej zwiastun