Trwają przygotowania do 3. i 4. sezonu Rodu smoka. George R.R. Martin o postępach i pierwszych odcinkach 2. serii

Od premiery drugiego sezonu Rodu smoka dzieli nas ponad pół roku, a George R.R. Martin już rozmawiał ze scenarzystami na temat kontynuacji.

fantasy
Mateusz Libera 7 grudnia 2023
5
Źrodło fot. Ród smoka, Ryan Condal, Miguel Sapochnik, HBO, 2022
i

Choć w sieci dopiero co pojawił się pierwszy zwiastun drugiego sezonu Rodu smoka, serialu będącego spin-offem i prequelem Gry o tron od HBO, George R.R. Martin, autor powieści, na podstawie których powstawały i powstają niniejsze produkcje, już zapowiada prace nad trzecią i czwartą serią. To zaskakujące, bo emisja kontynuacji losów rodziny Targaryenów jest zaplanowana na drugą połowę 2024 roku. Widocznie twórcy mają powody, by sądzić, że drugi sezon jest tak dobry, że nie ma co zwlekać z produkcją kolejnych.

Na swoim blogu George R.R. Martin podsumował ostatnią podróż do Londynu, podczas której spotkał się z wydawcą swoich książek oraz scenarzystami Rodu smoka, którzy zaprezentowali mu efekty swoich prac, czyli dwa pierwsze odcinki nadchodzącego sezonu.

Najważniejszym wydarzeniem tej wycieczki był pokaz, który dał mi Ryan [Ryan Condal, showrunner Rodu smoka], dotyczący pierwszych dwóch odcinków drugiego sezonu Rodu smoka. […] Nie jestem obiektywny, kiedy mówię o czymkolwiek opartym na mojej twórczości, ale muszę powiedzieć, że oba odcinki były według mnie po prostu świetne. […] Mogą sprawić, że będziesz płakać. […] Są potężne, emocjonalne, rozdzierające wnętrzności i serce – napisał Martin na blogu.

Autor obejrzał odcinki, których poszczególne sceny pojawiają się w pierwszym zwiastunie. Ponadto „spędził także dwa dni zamknięty w pokoju” z Ryanem Condalem i jego zespołem scenarzystów.

Mówiliśmy o pracach nad trzecim i czwartym sezonem House of The Dragon. To były żywe i zabawne dyskusje. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty, chociaż dwa dni to za mało. Jest tyle do omówienia, że nie jestem pewien, czy wyrobilibyśmy się i w dwadzieścia dni – podaje Martin.

Mimo jego zapewnień HBO nie potwierdziło jeszcze informacji na temat kontynuacji. Wcześniej, George R.R. Martin informował czytelników i widzów, że ekranizacja Rodu smoka musi mieć przynajmniej „cztery pełne sezony po dziesięć odcinków każdy”.

Fabuła serialu rozgrywa się 167 lat przed akcją z Gry o tron, licząc od zakończenia wydarzeń, które przeszły do historii jako Taniec Smoków, do momentu, kiedy Ned Stark został królewskim namiestnikiem. W pierwszym sezonie śledziliśmy ostatnie lata rządów Viserysa Targaryena, które stały się podwaliną do powstania dwóch stronnictw – Zielonych (wiernych Aegonowi II) i Czarnych (podążających za Rhaenyrą Targaryen) – i rywalizacji o sukcesję na Żelaznym Tronie.

Drugi sezon Rodu smoka rozpocznie wojnę domową w rodzinie Targaryenów, a skoro wiemy, że ostatni trailer składał się ze scen z dwóch pierwszych odcinków, to możemy się spodziewać, że już na starcie dojdzie do krwawych walk między obiema stronami.

Kolejne odcinki House of the Dragon trafią na HBO Max latem 2024 roku.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach. Na początku 2023 roku trafił do działu filmowego GRYOnline.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

O czym jest Nowa konstelacja, dostępny na Apple TV+ intrygujący thriller sci-fi?

O czym jest Nowa konstelacja, dostępny na Apple TV+ intrygujący thriller sci-fi?

Fantastyczny miniserial z Kate Winslet w roli głównej. 5 rewelacyjnych odcinków obejrzysz na HBO Max

Fantastyczny miniserial z Kate Winslet w roli głównej. 5 rewelacyjnych odcinków obejrzysz na HBO Max

Gdzie obejrzeć serial Shogun i kiedy pojawią się kolejne odcinki?

Gdzie obejrzeć serial Shogun i kiedy pojawią się kolejne odcinki?

Gdzie obejrzeć aktorski film Avatar: The Last Airbender?

Gdzie obejrzeć aktorski film Avatar: The Last Airbender?