Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 lipca 2022, 19:41

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Alicia Vikander ma rozczarowujące wieści na temat Tomb Raider 2

Wszystko wskazuje na to, że Lara Croft nieprędko wyruszy w swoją następną, niesamowitą przygodę. Odtwórczyni głównej roli, Alicia Vikander studzi nadzieje fanów na kontynuację oryginału z 2018 roku.

Kadr z filmu Tomb Raider/MGM.

Postać Lary Croft, znanej z serii gier wideo, po raz pierwszy została przeniesiona na duży ekran w 2001 roku. W znaną awanturniczkę wcieliła się wówczas Angelina Jolie. Widowisko wypadło na tyle dobrze, że dwa lata później doczekało się kontynuacji. Niestety, Kolebka życia przerwała kinową ekspansję pięknej archeolożki na wiele lat. Dopiero w 2018 roku kultowe pistolety od Jolie przejęła utalentowana Alicia Vikander.

Słaby restart

Reboot serii spotkał się z mieszanymi opiniami zarówno krytyków, jak i publiczności. Film na całym świecie zarobił „skromne” 274 miliony dolarów. Umiarkowany sukces widowiska jednak nie przeszkodził w planowaniu sequela.

Klątwa Tomb Raidera

Realizacja Tomb Raider 2 od samego początku usłana była licznymi przeszkodami. Wraz z nadejściem pandemii w 2020 roku projekt doświadczył znacznych opóźnień. Nadzieje fanów zostały rozbudzone w maju zeszłego roku, kiedy to reżyserka widowiska, Misha Green, podzieliła się w mediach społecznościowych roboczym tytułem kolejnej odsłony przygód Lary Croft – Tomb Raider: Obsidian.

Sprawa polityczna

Niestety, za sprawą ostatniego wywiadu, jakiego udzieliła Alicia Vikander portalowi EW, wielu niecierpliwych fanów zaklnie pod nosem. Według szwedzkiej aktorki projekt może nadal pozostać w martwym punkcie ze względu na przejęcie MGM przez Amazona.

Nie mam pojęcia, jak będzie z wykupem MGM. Teraz jest to rodzaj polityki. Misha i ja byłyśmy gotowe, ale szczerze mówiąc, obecnie wszystko znajduje się w czyichś rękach – ogłosiła artystka.

Wygląda na to, że sprawa kontynuacji Tomb Raider jest bardzo niepewna. Być może władze Amazona patrząc na mieszany odbiór oryginału z 2018 roku, nie są przekonane co do ewentualnego sukcesu sequela. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne informacje w tej sprawie.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

kalendarz wiadomości
2022
lipiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.