Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 sierpnia 2022, 15:17

Jason Momoa zdradza, jaki będzie grany przez niego złoczyńca w Szybkich i wściekłych 10

Kolejny brutal niczym Khal Drogo, czy może ekscentryczny, kolorowy ptak? Jason Momoa zdradza, jaką postać zagra w Szybkich i wściekłych 10.

Źródło: YouTube / Warner Bros. Pictures

W Szybkich i wściekłych 10 zobaczymy jednego z najpopularniejszych obecnie aktorów, czyli Jasona Momoę, znanego widzom przede wszystkim jako Aquaman oraz Khal Drogo z Gry o tron. W najnowszej odsłonie serii wcieli się w złoczyńcę, czego nie miał okazji robić od 2017 roku. Wtedy to miała miejsce jego ostatnia ściśle „zła” rola. W Jak dogryźć mafii grał bowiem Spydera, umięśnionego dilera narkotyków, który zmuszał głównego bohatera do różnych, pomniejszych prac.

Z tego typu rolami przeciętnemu widzowi kojarzy się właśnie Momoa – bohaterowie napakowani, groźni, męscy do bólu. W ostatnim wywiadzie dla GQ aktor zdradził jednak, że czuje się zmęczony tą stagnacją i chciałby spróbować swoich sił w graniu bardziej zróżnicowanych, ciekawych postaci, aby eksplorować na ekranie różne poziomy i znaczenia męskości.

Było trudno, ponieważ ludzie zawsze myślą, że jestem tym gościem od grania macho postaci. Ale chciałbym być poruszony, spróbować czegoś nowego. Wszystko się zmienia, nawet moje role złoczyńców stają się bardziej ekscentryczne.

W Szybkich i wściekłych 10 Jason Momoa wcieli się w postać, którą sam opisuje jako kolorowego i ekstrawaganckiego złoczyńcę. Na ekranie zobaczymy go jako osobę z pomalowanymi na fioletowo i różowo paznokciami u stóp oraz z samochodem w kolorze lawendowym, śmiejącego się w głos kiedy niszczy sprzęty innych postaci.

Jaki jest Jason Momoa poza ekranem?

Momoa na co dzień jest przeciwieństwem wszystkiego, z czym jest kojarzony. Daleko mu do brutalnego barbarzyńcy czy agresywnego osiłka. Bardziej interesują go sprawy dbania o klimat i walki o lepsze jutro, co egzekwuje angażując się w różne akcje, programy i konferencje na rzecz środowiska. Szczególną miłością darzy życie podwodne, z którym czuje szczególną więź już od pierwszych lat swojego życia. Aktor urodził się na Hawajach i dorastał w rodzinie pełnej surferów, a w młodości pasjonowała go biologia morska. Mimo że nad tę pasję przedłożył aktorstwo, to nigdy nie zapomniał o morskich stworzeniach. Obecnie robi wszystko, by wspierać walkę z katastrofą klimatyczną i ochronić swój ukochany żywioł.

Przypomnijmy, że premiera Szybkich i wściekłych 10 planowana jest na 19 maja 2023 roku i ma to być, jak podaje Variety, przedostatnia część serii. Czy jesteście podekscytowani, żeby zobaczyć Jasona Momoę w zupełnie nowej odsłonie?

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.