Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 października 2021, 15:10

autor: mokosh

Serial o kanibalach to wymarzony projekt twórcy Guardians of the Galaxy

Reżyser James Gunn podzielił się na Twitterze nietypową historią. Mianowicie chciał on zrealizować pomysł na amerykański sitcom o rozbitkach, ubarwiając go nieco elementem kanibalizmu.

James Gunn to amerykański reżyser takich filmów, jak Legion Samobójców czy Strażnicy Galaktyki. Ostatnio na Twitterze pochwalił się on nietypową historią. Mianowicie napisał, że w latach 90. Charlie Kaufman stworzył alternatywną wersję sitcomu Wyspa Gilligana, w której to rozbitkowie , chcąc przetrwać na wyspie, posuwają się do kanibalizmu.

Serial o kanibalach to wymarzony projekt twórcy Guardians of the Galaxy - ilustracja #1
Wpis reżysera na Twitterze, źródło: https://twitter.com/JamesGunn

Wspomniany amerykański serial nie jest dobrze znany na naszym polskim podwórku, dlatego dla kontekstu warto wspomnieć o jego fabule. Otóż akcja Wyspy Gilligana rozgrywa się na tropikalnej wyspie, gdzie rozbił się statek, na którego pokładzie znajdowało się siedem osób. Jako że serial był komedią, nie było mowy o brutalności.

Odmienną wizję fabuły serialu zaprezentował wcześniej wspomniany Charlie Kaufman, który napisał alternatywny scenariusz historii. W jego wersji rozbitkowie mierząc się z głodem, zaczęli się wzajemnie mordować, aby zdobyć pożywienie. Co więcej, scenarzysta udał się z tą historią do wytwórni Warnes Bros., która chętna była zrealizować pomysł. Sprzeciwił się temu jednak reżyser oryginału – Sherwood Schwartz.

Po nakręceniu Strażników Galaktyki także James Gunn chciał zrealizować pomysł, jednak murem stanęli spadkobiercy Schwartza, którzy zablokowali projekt. Chociaż jak pisze sam reżyser – jeśli zmienią zdanie, będzie do dyspozycji.