Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 sierpnia 2022, 19:33

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Rob Zombie mógł nakręcić film o Punisherze

Mimo umiarkowanego sukcesu filmowego Punishera z 2004 roku, studio Lionsgate rozważało powrót Franka Castle'a z Thomasem Jane w roli głównej. Za kamerą anulowanego finalnie projektu, mógł stanąć Rob Zombie.

Kadr z filmu Punisher, 2004/ Lionsgate Entertainment.

Kinowa adaptacja Punishera z 2004 roku, zdecydowanie nie była wielkim hitem. Film oparty na serii popularnych komiksów Marvela zarobił na świecie zaledwie 55 milionów, ale jak się okazuje, to wystarczyło, by wytwórnia Lionsgate dała zielone światło na powrót Franka Castle’a w sequelu widowiska.

Kiedy projekt wszedł w fazę rozwoju, planowano, iż za kamerę powróci Jonathan Hensleigh, a Thomas Jane ponownie wcieli się w rolę kultowego mściciela. Produkcję jednak zaczęły trapić problemy ze scenariuszem co finalnie doprowadziło do odejścia reżysera.

Podczas niedawnego Fanboy Expo Knoxville, wspomniany wcześniej odtwórca roli Punishera ujawnił, że Lionsgate w miejsce Hensleigh’a rozważało zatrudnienie Roba Zombie (Bękarty Diabła, Dom 1000 trupów). Filmy tego ostatniego znane były jednak z niezwykłej brutalności i niepokojących treści co prawdopodobnie odstraszyło władze Marvela, które miały spory wpływ na projekt (via Joblo.com).

Było kilka pomysłów na Punishera 2. Jeden z nich zakładał kierownictwo Roba Zombie, co moim zdaniem byłoby interesujące. Ale koncepcji było więcej. Rozmyślaliśmy nad scenariuszem i próbowaliśmy znaleźć nowego reżysera. Ludzie z Marvela chcieli innego kamerzystę i to był ich decyzja, więc zastanawialiśmy się, kto to będzie – zdradził Thomas Jane.

Jak wiadomo, ostatecznie projekt upadł, a Jane powrócił do jednej ze swoich najsłynniejszych ról w krótkim filmie z 2012 roku zatytułowanym The Punisher: Dirty Laundry. W międzyczasie powstał niesławny Punisher: Strefa Wojny, który okazał się jeszcze większą klapą od oryginału.

Na szczęście klątwa marvelowskiego bohatera zakończyła się w 2017 roku, kiedy to Frank Castle wykonaniu Jona Bernthala zadebiutował na małych ekranach. Serialowe widowisko Netflixa spotkało się ze dobrym przyjęciem widzów i doczekało się dwóch sezonów. Kilka dni temu świat obiegła informacja o tym, że Punisher, śladem Daredevila przejdzie pod skrzydła MCU.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.