Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 lipca 2021, 12:55

autor: Karol Laska

Powstanie film o Robercie Lewandowskim dla Amazon Prime Video

Robert Lewandowski pracuje wraz z Papaya Films nad filmem dokumentalnym o sobie samym. Produkcja trafi na platformę Amazon Prime Video i opowie o wzlotach oraz upadkach polskiego piłkarza.

Polska wytwórnia filmowa Papaya Films ogłosiła za pośrednictwem swojej strony internetowej rozpoczęcie prac nad pełnometrażowym dokumentem o Robercie Lewandowskim, najlepszym piłkarzu w historii rodzimego futbolu i jednym z najwybitniejszych zawodników uprawiających aktualnie tę dyscyplinę sportu. O czym będzie opowiadać produkcja – na ten temat wypowiedział się główny bohater filmu:

Pomysł na ten film jest nieoczywisty, dlatego zdecydowałem się na jego realizację. To będzie historia wzlotów i upadków, momentów siły, ale i chwil słabości. Bez upiększania – tak jak było naprawdę. Film przedstawi wiele nieopowiedzianych wcześniej historii z mojej kariery, które z pewnością zainteresują fanów piłki nożnej. Mam jednak nadzieję, że widzowie, którzy nie śledzą rozgrywek piłkarskich, również z zainteresowaniem obejrzą ten film. Chciałbym, żeby ten dokument stał się inspiracją dla dzieciaków, które marzą o osiągnięciu czegoś wielkiego, ale nie do końca w siebie wierzą.

Powstanie film o Robercie Lewandowskim dla Amazon Prime Video - ilustracja #1
Źródło: Papaya.Rocks

Film ukaże się w 2022 roku na platformie Amazon Prime Video. Nie powinno to dziwić, gdyż aktualnie możemy oglądać na niej inne ciekawe treści z piłką nożną w roli głównej. Mowa między innymi o serialach dokumentalnych z serii Wszystko albo nic opowiadających o Manchesterze City oraz Tottenhamie Hotspur F.C. – dwóch czołowych zespołach ligi angielskiej. O współpracy Amazona, Papaya Films oraz Roberta Lewandowskiego opowiedział Christoph Schneider, dyrektor Prime Video Germany:

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani współpracą z Robertem Lewandowskim, jego zespołem i tworzeniem dokumentu, który da widzom na całym świecie wgląd w karierę wyjątkowej postaci, jaką jest Robert. Historia Roberta Lewandowskiego to nie tylko zwycięstwa, ale także trudności, niepowodzenia i jego ogromna determinacja w przezwyciężeniu ich w drodze do sukcesu.

Za reżyserię dokumentu weźmie się Maciej Kowalczuk. Pieczę nad projektem ze strony Roberta Lewandowskiego sprawować będą Monika Bodnarowicz oraz Tomasz Zawiślak. W celach promocyjnych opublikowane zostało jak na razie powyższe zdjęcie.

  1. Strona internetowa Amazon Prime Video

Strona internetowa Amazon Prime Video

kalendarz wiadomości
2021
lipiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17

18

19 20 21 22 23 24

25

26 27 28 29 30 31
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.