Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 stycznia 2021, 15:15

autor: AlexB

Powstanie animowane Od zmierzchu do świtu

W wywiadzie udzielonym magazynowi SFX Magazine Robert Rodriguez zdradził, że w przygotowaniu znajduje się serial animowany Dusk till Dawn oparty na kultowym filmie Od zmierzchu do świtu. Jak na razie szczegóły na jego temat nie są znane.

Robert Rodriguez nakręcił w swojej karierze kilka filmów, które w wielu kręgach są uważane za kultowe. Jednym z nich jest Od zmierzchu do świtu z George'em Clooneyem i Quentinem Tarantino w rolach głównych, czyli opowieść o braciach Gecko, którzy starając się uciec przed wymiarem sprawiedliwości do Meksyku, biorą zakładników i trafiają do nocnego klubu opanowanego przez wampiry. Tytuł ten doczekał się dwóch kontynuacji, gry komputerowej oraz serialu. Wkrótce ma pojawić się także animacja.

Powstanie animowane Od zmierzchu do świtu - ilustracja #1
Od zmierzchu do świtu miało swoją premierę 24 lata temu.

Informacje na ten temat podał sam Rodriguez w rozmowie dla dziennikarza magazynu SFX Magazine. Punktem wyjścia było pytanie o genezę powstania aktorskiego serialu Od zmierzchu do świtu, który doczekał się trzech sezonów (dwa z nich można obejrzeć na platformie Netflix). Cytując słowa urodzonego w Teksasie reżysera (via GamesRadar+):

Miałem swoją stację telewizyjną [El Rey]. (…) I potrzebowałem jakiegoś programu, a akurat się złożyło, że Quentin [Tarantino] i ja wciąż mamy prawa do Od zmierzchu do świtu. Więc pomyślałem „Wow, chciałbym rozwinąć historię Santánico Pandemonium i całe uniwersum związane z azteckimi wampirami”. Międzynarodowo został on wydany na Netfliksie i prawdopodobnie tam go widzieliście. Ale pierwotnie był to serial stworzony dla mojej stacji, El Rey, co pasowało idealnie, gdyż jest to miejsce, do którego próbowali dostać się bohaterowie Od zmierzchu do świtu. I to jest powód, dlaczego to nakręciliśmy (…).

A teraz pracujemy nad animowanym Dusk till Dawn. Jesteś pierwszą osobą, której o tym mówię.

Jak na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat animowanego serialu Dusk till Dawn, o którym wspomniał Rodriguez, łącznie z planowaną datą premiery. Pojawiły się jednak sugestie, że nie będzie to żaden remake, lecz podobnie jak produkcja telewizyjna będzie rozwijał mitologię świata zaprezentowanego w filmie z 1996 roku.

Przypominamy, że ostatnia produkcja Roberta Rodrigueza, Będziemy bohaterami, miała swoją premierę 25 grudnia ubiegłego roku. Można ją obejrzeć na platformie Netflix.

kalendarz wiadomości
2021
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
         

1

2

3 4 5

6

7 8 9

10

11 12 13 14 15 16

17

18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

31

           
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.