Oto zwiastun retrofuturystycznego filmu sci-fi z Rizem Ahmedem i Jeremym Allenem White'em

Film Fingernails otrzymał swój pierwszy zwiastun. Nadciągająca na Apple TV+ produkcja prezentuje koncepcję, że miłość można znaleźć poprzez naukowe testy. Główna bohaterka nie jest tego pewna.

news
Zbigniew Woźnicki 27 września 2023
2
Źrodło fot. Fingernails; Christos Nikou; Apple TV+; 2023
i

Fingernails przedstawia historię Anny (Jessie Buckley), której pewien instytut znalazł idealnego partnera, Ryana (Jeremy Allen White), dzięki wykonanym testom. Bohaterowie powinni być do siebie perfekcyjnie dopasowani, ale Anna nie jest tego pewna. Zatrudnia się więc we wspomnianym miejscu, żeby zobaczyć, w jaki sposób to wszystko działa.

Zwiastun ukazuje, że kobieta wkrótce odkrywa, iż jej wątpliwości nie są bezpodstawne. Czuje się coraz bardziej oddalona od swojego partnera, ale za to zbliża się do współpracownika Amira (Riz Ahmedd), który prawdopodobnie też coś do niej czuje. Razem pomagają innym znaleźć odpowiednią drugą połówkę, choć sama Anna czuje się coraz bardziej rozdarta.

Fingernails to dzieło reżysera Christosa Nikou, który napisał również scenariusz. Jest to debiut filmowca w produkcji anglojęzycznej. Annie Murphy również dołączyła do obsady w jednej z głównych ról. Producentami wykonawczymi filmu są Glen Basner, Alison Cohen, Jerome Duboz, Ashley Fox, Kevin Lafferty oraz Milan Popelka.

Fingernails zostanie udostępniony w streamingu już 3 listopada 2023 roku. Natomiast 27 października produkcja trafi do wybranych kin w Nowym Jorku i Los Angeles. Pierwszy raz dzieło można było zobaczyć podczas 50. Telluride Film Festival, który odbywał się w dniach od 31 sierpnia do 4 listopada.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.