Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 czerwca 2021, 15:08

autor: Karol Laska

Loki jest biseksualny. MCU nie miało wcześniej tak poważnej reprezentacji środowiska queer

W trzecim odcinku serialu Loki miała miejsce scena, podczas której to tytułowy bohater przyznał się do tego, że jest biseksualny. To bardzo ważny moment dla Marvel Cinematic Universe, jeżeli chodzi o reprezentację środowiska queer w popkulturze.

Wczoraj, 23 czerwca, swoją premierę miał trzeci odcinek nowego serialu MCU pod tytułem Loki. Był on bardzo ważny w kontekście rozwinięcia wątku tytułowej postaci, dowiedzieliśmy się bowiem o niej bardzo ciekawej rzeczy. Okazuje się, że Loki jest biseksualny, do czego przyznał się w trakcie rozmowy z bohaterką o imieniu Sylvie. Gdy ta spytała go o to, czy zdarzyło mu się romansować z księżniczkami albo książętami, ten odpowiedział, że z każdym po trochu.

Część widzów mogła takowa informacja zaskoczyć czy też nawet okazała się dla nich niezrozumiała. Na ratunek przyszła więc reżyserka serialu, Kate Herron. Opublikowała ona na Twitterze post, w którym oficjalnie potwierdzona została biseksualność Lokiego:

Od momentu, kiedy tylko dołączyłam do ekipy Lokiego, bardzo ważnym celem było dla mnie zaznaczenie, że Loki jest biseksualny. To elementarna część zarówno jego, jak i mojej osoby. Wiem, że to tylko mały kroczek, ale i tak jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa, bo mogę już śmiało powiedzieć, że to część kanonu MCU.

W ciągu trwania serialu dowiedzieliśmy się także, że Loki jest bohaterem płynnym płciowo, co wydaje się dosyć logiczne, zważywszy na fakt, że potrafi on zmienić swoją formę. Fani tejże postaci muszą być niesamowicie ukontentowani tym, jak wiele uwagi zostało jej poświęconej przez twórców. To pierwsza tak poważna reprezentacja środowiska LGBT w MCU, choć od jakiegoś czasu wiadomo chociażby, że Valkyria jest bohaterką homoseksualną. Czwarty odcinek serialu Loki zadebiutuje na platformie Disney+ 30 czerwca.

  1. 8 problemów MCU, które mogą pogrążyć filmy Marvela
  2. Loki to świetny serial, który przynudza. Marvel musi się bardziej postarać
  3. Strona internetowa Disney+
  4. Strona internetowa Marvela
kalendarz wiadomości
2021
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4

5

6

7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19

20

21 22 23 24 25 26

27

28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.