Jason Momoa o przyszłości Aquamana i 10-letnim planie Warner Bros

Jason Momoa w ostatnim wywiadzie wypowiedział się o 10-letnim planie Warner Bros. Discovery oraz podzielił się ekscytującymi wieściami o przyszłości Aquamana.

news
Karolina "KayRoo" Myślińska 25 sierpnia 2022
2

Jason Momoa, fot. Gage Skidmore, źródło: flickr.com, 2017

W ostatnich miesiącach byliśmy świadkami fuzji spółek WarnerMedia i Discovery, w efekcie czego powstało Warner Bros. Discovery. Jego CEO, David Zaslav, rozpoczął przebudowę studia od podstaw, tnąc budżety, nadzorując zwolnienia czy wprowadzając ogólne zmiany strategiczne. Najgłośniej zrobiło się jednak o decyzji studia, aby nie wydać gotowego już filmu Batgirl z Leslie Grace, J. K. Simmonsem, Brendanem Fraserem i Michaelem Keatonem w obsadzie.

Zaniechanie dystrybucji filmu nie jest jednak jedyną ważną wiadomością, jaką otrzymali fani kina superbohaterskiego w ostatnim czasie. Zaslav na początku miesiąca poinformował również, że studio posiada 10-letni plan dotyczący produkcji DC. Co prawda losy większości z najpopularniejszych serii nie są znane, jednakże dziennikarzowi The Hollywood Reporter udało się poprosić Jasona Momoę, aktora odgrywającego postać Aquamana, o komentarz na temat planów Warner Bros.

Zwyczajnie ufam studiu, że podejmuje właściwe decyzje. Będę się do nich dostosowywał.

W rolę Aquamana (Arthura Curry) Momoa wciela się od 2016 roku, a pierwszy film, w którym jego postać grała główne skrzypce, ukazał się dwa lata później. W przyszłym roku możemy spodziewać się kontynuacji przygód władcy mórz, gdyż na 25 grudnia planowana jest premiera Aquaman and the Lost Kingdom.

Napisaliśmy świetną historię. Byłem jednym z jej autorów i w minucie, w której skończyliśmy [Aquamana], poszedłem napisać 50-stronicowy zarys kolejnego filmu. Spodobał im się i skorzystali z niego. Włożyłem w to moje serce. Czuję silne połączenie z bohaterem i grałem go przez, ile to będzie, cztery filmy?

Momoa jest wielkim fanem odgrywanej przez siebie postaci i osobiście angażuje się w proces powstawania kolejnych filmów. Nie kryje również podekscytowania na myśl o przyszłych okazjach, w których mógłby wcielić się w Aquamana. Jednakże zaznacza w wywiadzie, że najważniejszy jest odbiór ze strony fanów. Z poniższej wypowiedzi aktora wynika, że studio nie będzie kontynuować serii, jeżeli będzie to sprzeczne z wolą widzów.

[Będziemy tworzyć kolejne filmy] tak długo, jak tylko się da. Jeśli ludzie przestaną je lubić i będziemy mieć poczucie, że minął ich czas, wtedy nie zrobimy następnego. Jeśli jednak dalej będą je kochać, wtedy zrobimy więcej. Wiesz, nie będę nikogo do niczego zmuszał. Ale osobiście kocham to, co robię.

Przypomnijmy, że premiera filmu początkowo miała odbyć się 17 marca 2023 roku, jednakże data ta została zmieniona. Możliwe, że nie będzie to jedyne przesunięcie, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Jeśli słowa głównego aktora potwierdzą się, to fanów czeka niesamowite widowisko. Oczekiwania wobec sequelu są niezwykle wysokie nie tylko ze względu na to, że Aquaman jest obecnie jednym z najpopularniejszych bohaterów DC, ale również dlatego, że pierwszy film był kasowym sukcesem. Zarobił ponad miliard dolarów na całym świecie.

Czy na myśl o najnowszej odsłonie przygód Aquamana jesteście równie podekscytowani, co Jason Momoa?

Karolina "KayRoo" Myślińska

Karolina "KayRoo" Myślińska

Medio- i groznawczyni z wykształcenia. Na łamach GRYOnline.pl pisze głównie o wydarzeniach ze świata filmów, seriali czy gier. Pasjonuje ją szeroko pojęta popkultura, w szczególności muzyka i kino, choć ostatecznie to grom wideo poświęciła swoją akademicką karierę. Jest wielką fanką Pokémonów, co udowadnia znajomością każdego z 905 stworków i nałogowym graniem w Pokémon GO. Od zawsze miała wiele do powiedzenia o konsumowanych przez siebie tekstach kultury i pewnego dnia postanowiła zrobić z tego użytek, próbując sił w dziennikarstwie. Ponadto interesuje się anime, sztuką i digital paintingiem, a wolne chwile spędza na rysowaniu. Jeśli w Twojej okolicy jest jakiś festiwal muzyki lub fantastyki, to prawdopodobnie ją na nim spotkasz. Możliwe nawet, że w roli wolontariusza.

Ile odcinków ma 4. sezon The Boys i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Ile odcinków ma 4. sezon The Boys i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Kiedy 2. sezon The Last of Us będzie na HBO Max?

Kiedy 2. sezon The Last of Us będzie na HBO Max?

Kiedy 3. sezon serialu Bridgertonowie będzie na Netflixie? Daty premier 1. i 2. części

Kiedy 3. sezon serialu Bridgertonowie będzie na Netflixie? Daty premier 1. i 2. części

Spin-off WandaVision z datą premiery. Wiemy, kiedy Agatha All Along trafi na Disney Plus

Spin-off WandaVision z datą premiery. Wiemy, kiedy Agatha All Along trafi na Disney Plus

W 2. sezonie One Piece Netflixa pojawi się 7 nowych postaci - tak powinny wyglądać

W 2. sezonie One Piece Netflixa pojawi się 7 nowych postaci - tak powinny wyglądać