Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 listopada 2022, 10:41

Horror Piątek trzynastego otrzyma serialowy prequel

Jason Vorhees powróci. Platforma streamingowa Peacock zamówiła serial z uniwersum Piątku trzynastego.

Źrodło fot. Piątek 13-go; Marcus Nispel; 2009
i

Piątek trzynastego to jeden z najbardziej kultowych horrorów w historii. Produkcja ta doczekała się kilkunastu części, w których Jason mordował swoje ofiary na wiele pomysłowych sposobów.

Ostatni film z tego uniwersum zadebiutował już trzynaście lat temu. Od tamtej pory fani opowieści o seryjnym mordercy w masce musieli czekać na jakiekolwiek informacje dotyczące nowej produkcji.

Za sprawą platformy streamingowej Peacock widzowie będą mogli powrócić do tego uniwersum. Zamówiony został serial Crystal Lake, który ma być prequelem historii opowiedzianej w filmie z 1980 roku.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Jak podaje serwis Variety, scenarzystą i showrunnerem jest Bryan Fuller, który odpowiedzialny jest między innymi za Hannibala. Przy najnowszej produkcji w świecie Piątku trzynastego pracować będzie również Victor Miller, twórca pierwszego filmu.

Na temat serialowego prequela wypowiedział się Bryan Fuller w wywiadzie dla wyżej wspomnianego portalu.

Piątek 13-tego odkryłem na łamach magazynu „Famous Monsters”, gdy miałem 10 lat. Od tamtej pory ciągle myślę o tej historii. Jestem podekscytowany, że będzie mi dane eksplorować tereny obozowe Crystal Lake.

Przypomnijmy, że oryginalny Piątek 13-tego zadebiutował w 1980 roku. W produkcji tej widzieliśmy między innymi młodego Jasona, który wpada do jeziora na terenie obozu Crystal Lake. Od tamtej pory powstały kolejne części filmu, a słynny morderca stał się głównym antagonistą serii.

Warto wspomnieć, że twórcy mają prawa do wszystkich elementów związanych z uniwersum z każdego stworzonego do tej pory filmu. Można się więc spodziewać, że będą oni czerpać z nich garściami podczas tworzenia serialu.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.