Hity filmowe za 2,99 zł, na Amazon Prime Video ruszyła wypożyczalnia

Polscy subskrybenci Amazon Prime Video wreszcie mogą korzystać z wypożyczalni filmów. Nie jest to jednak jedyna nowość w usłudze, ponieważ udostępniono również inną ciekawą opcję, która daje dostęp do wielu zróżnicowanych produktów.

news
Zbigniew Woźnicki 9 maja 2023
5
Źrodło fot. Thor: Miłość i grom; reż. Taika Waititi; Marvel Studios; 2022 / Black Adam; reż. Jaume Collet-Serra; Warner Bros. Pictures; 2022
i

Dotychczas największą zaletą Amazon Prime Video była cena. Subskrypcja kosztuje jedynie 49 zł za cały rok, ale platforma wciąż cieszyła się w Polsce mniejszą popularnością niż największy gracze na rynku. Teraz może się to zmienić, ponieważ wraz z początkiem maja w ramach usługi uruchomiono nowe funkcje. Nie są bezpłatne, ale biorąc pod uwagę wspomnianą wcześniej cenę Amazon Prime Video, dużo klientów może się skusić na zaktualizowaną ofertę.

Wypożyczalnia filmów Prime Video

Teraz klikając w zakładkę sklepu w aplikacji lub na stronie internetowej, można wypożyczać oraz kupować filmy. W bibliotece są dostępne największe hity ostatnich miesięcy. Wypożyczenie kosztuje jedyne 2,99 zł i jest to naprawdę dobra cena. Tym bardziej, że można obejrzeć produkcje zazwyczaj dostępne wyłącznie w innych usługach streamingowych. Nie każdy film można jednak wypożyczyć, część jest dostępna wyłącznie do kupienia.

Wśród najgłośniejszych produkcji, które można kupić lub wypożyczyć znajdują się:

Po uiszczeniu opłaty związanej z wypożyczeniem, użytkownik ma 30 dni na rozpoczęcie oglądania. Gdy seans zostanie rozpoczęty, na ukończenie go ma się 48 godzin.

Nowa usługa Prime Video Channels

Zakładka sklepu ma również coś innego do zaoferowania (w przypadku aplikacji na komputery Microsoft jest to oddzielna sekcja Kanały). Prime Video Channels to dodatkowe pakiety z programami, które są dostępne za dodatkową miesięczną opłatą. Każdy ze wspomnianych kanałów kosztuje inną kwotę i posiada różny okres próbny:

  • Pash – okres próbny 14 dni, opłata miesięczna 14,99 zł. W pakiecie znajdują się seriale młodzieżowe oraz kreskówki skierowane do młodszego widza.
  • Hayu – okres próbny 7 dni, opłata miesięczna 19,99 zł. W pakiecie znajdują się popularne programy telewizyjne z gatunku reality show, a także serie true crime.
  • Quello Concerts – okres próbny 7 dni, opłata miesięczna 10 zł. W pakiecie dostępne są liczne nagrania koncertów nawet sprzed kilkudziesięciu lat. Można tam znaleźć jedne z najpopularniejszych zespołów.
  • Out TV – okres próbny 7 dni, opłata miesięczna 10 zł. W pakiecie udostępniono produkcje skupiające się na relacjach osób należących do mniejszości seksualnych. Są to zarówno filmy, jak i programy reality show.
  • MGM – okres próbny 14 dni, opłata miesięczna 16,99 zł. W pakiecie znalazły się produkcje wytwórni MGM. Widzowie odnajdą tam najpopularniejsze oraz mniej znane hity studia.
  • Stingray Karaoke – okres próbny 7 dni, opłata miesięczna 10 zł. Najbardziej aktywizujący pakiet, który udostępnia listę piosenek do samodzielnego śpiewania. Znajdują się tam utwory z gatunków pop, rock, metal i innych.

Zarówno zakup i wypożyczenie filmu, jak i rozpoczęcie subskrypcji z Prime Video Channels, jest bardzo proste. Wystarczy wybrać przycisk odpowiadający za transakcję, a następnie użytkownik jest przeniesiony do wyboru metody płatności.

W przypadku posiadanego abonamentu Amazon Prime Video pojawią się dodane wcześniej karty, a wtedy należy wybrać, którą chcemy wykorzystać, i po kontynuacji nastąpi finalizacja transakcji. Jeśli jednak żadna karta nie jest przypisana do konta, to wtedy należy taką dodać, a następnie dokonać zakupu lub wypożyczenia. Obie nowe funkcje nie są drogie, dlatego zwiększają wybór produkcji użytkownikom Prime Video.

POWIĄZANE TEMATY: Amazon Prime Video VoD

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Jestem Celine Dion - czy dokument jest na Netflixie? Sprawdzamy, gdzie obejrzeć film o piosenkarce

Jestem Celine Dion - czy dokument jest na Netflixie? Sprawdzamy, gdzie obejrzeć film o piosenkarce

Ile odcinków ma 4. sezon The Boys i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Ile odcinków ma 4. sezon The Boys i kiedy pojawią się kolejne epizody?