Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Szukacie miejsc, gdzie rozgrywały się sceny z Fallouta Amazona? Tutaj znajdziecie listę lokacji, gdzie kręcono ten serial z Prime Video.

ciekawostki filmowe
Edyta Jastrzębska 15 kwietnia 2024
3
Źrodło fot. Fallout, Geneva Robertson-Dworet i Graham Wagner, Amazon Prime Video, 2024
i

W ubiegłym tygodniu na Amazon Prime Video zadebiutował serial Fallout. To ekranizacja popularnej serii gier wideo, która spotkała się ze świetnym przyjęciem ze strony recenzentów oraz widzów, doceniających prace wykonaną przez ekipę i obsadę. Fani Fallouta przyznają, że twórcom udało się przenieść do nowego medium klimat z gier, co zawsze jest szczególnie ważne dla miłośników oryginału, gdy powstaje jakaś jego adaptacja. Tym razem można mówić o dobrze wykonanej robocie, co ostatnimi czasy jest częste w przypadku ekranizacji gier – podobna sytuacja miała miejsce np. w przypadku The Last of Us od HBO.

Gdzie nakręcono serial Fallout?

Część widzów po obejrzeniu serialu Fallout pewnie zastanawiała się, gdzie nakręcono tę produkcję. Spieszymy z wyjaśnieniami. Ekipa i obsada tej serii brała udział w zdjęciach nie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, lecz również w Afryce, a dokładniej Namibii. Poniżej znajduje się rozpiska, gdzie znajdowały się konkretne lokacje z serialu.

USA, Stan Nowy Jork

 • Nowy Jork, Nowy Jork – na początku drugiego odcinka pokazano testy przeprowadzane przez dr Siggiego Wilziga na psach. Za miejsce tych wydarzeń posłużył budynek Brooklyn Army Terminal, który znajduje się w Nowym Jorku. Podczas II wojny światowej ten budynek był bazą zaopatrzeniową wojska, zaś dziś jest wykorzystywany w celach komercyjnych oraz industrialnych.
 • Nowy Jork, Nowy Jork – w Nowym Jorku ekipa i obsada Fallouta zatrzymała się na dłużej. Jako lokację do zdjęć wykorzystano również dawny sklep ShopRite, znajdujący się przy 2424 Hylan Boulevard w New Dorp na Staten Island. Jak nietrudno się domyślić, w serialu Fallout został on przerobiony na Super Duper Mart.
 • Nowy Jork, Nowy Jork – powyższa lokacja nie jest jedyną na Staten Island. Uwagę osób odpowiedzialnych za poszukiwanie miejsc do zdjęć musiał także przykuć Szpital Bayley Seton, który został zamknięty w 2019 roku, ponieważ posłużył on jako Hawthorne Medical Laboratories.
 • Nyack, Nowy Jork – dokładnie tam z pomocą prawdziwej stacji paliw odtworzono Red Rocket. Stamtąd też pochodziły popularne pewien czas temu jedne z pierwszych zdjęć z planu Fallouta, którymi fani się wymieniali, doceniając pojawienie się lokacji znanej z gier. Jeśli więc znajdziecie się w tej okolicy, możecie odwiedzić stację paliw Gulf, która posłużyła jako szkielet dla serialowego Red Rocket.
 • Harrison, Nowy Jork – gdybyście szukali wieży siedziby Vault-Tec, to jej niestety nie znajdziecie. Prawdziwą częścią był wyłącznie budynek na froncie, którym jest Fordham University Graduate School of Social Service w Harrison, sama wieża zaś została dołożona w postprodukcji.
 • Verplanck, Nowy Jork – scenę z gulperem nakręcono na rzece Hudson w okolicy Verplanck. Dokładniej to przy zalanym kamieniołomie Cortlandt.

USA, Stan Kalifornia

 • Los Angeles, Kalifornia – New California Republic Headquarters to lokacja wzorowana na Obserwatorium Griffitha, znajdującym się w Los Angeles, które nie pierwszy raz znalazło się w hollywoodzkiej produkcji. To dość popularne miejsce.

USA, Stan Utah

 • Wendover Air Force Base, Utah – jeśli szukalibyście, gdzie kręcono sceny z obozu Bractwa Stali, to odhaczcie Wendover Air Force Base, która posłużyła jako ta lokacja. W przeszłości ta baza była miejscem, gdzie odbywały się szkolenia dla pilotów bombowców podczas II wojny światowej, a po wojnie wykorzystywano je do testowania innych rodzajów broni. Co ironiczne przez wzgląd na tematykę Fallouta, to tutaj w lutym 1945 roku stworzono i przetestowano prototypy broni atomowej.

USA, Stan New Jersey

 • Pine Barrens, New Jersey – wejście do Filly nakręcono na cmentarzysku samolotów i samochodów w Pine Barrens w New Jersey, znajdującym się na prywatnym terenie, którego nie można ot tak sobie odwiedzić.

Namibia

 • Kolmanskop, Namibia – jeden z budynków w tym miejscu posłużył jako dom mężczyzny, który chciał poślubić Lucy. Kolmanskop to miejsce znajdujące się niedaleko Elizabeth Bay, znane z dobrze zachowanych, częściowo zasypanych budynków.
 • Skeleton Coast, Namibia – tutaj kręcono sceny, gdzie Lucy zaczęła eksplorować pustkowia. Mijała wtedy wrak statku Eduard Bohlen, który znajdziecie właśnie w Skeleton Coast.
 • Elizabeth Bay, Namibia – odtwórczyni Lucy kręciła też sceny w opuszczonym mieście Elizabeth Bay, gdzie kiedyś znajdowała się kopalnia diamentów, która przestała działać około 1998 roku. A już w 2000 roku miasto uznano za opuszczone.

Jak więc widzicie, ekipa i obsada Fallouta odwiedziły wiele ciekawych miejsc, które być może pomogą Wam przy planowaniu najbliższych wakacji. Swoją drogą, dobrą wiadomością jest to, że wiele postanowiono kręcić w prawdziwych lokacjach, zamiast zamykać się w studiu i filmować z wykorzystaniem green screena.

Serial Fallout obejrzycie na Amazon Prime Video.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Gdzie kręcono Furiosę? Filmowe lokacje z nowej odsłony Sagi Mad Max

Gdzie kręcono Furiosę? Filmowe lokacje z nowej odsłony Sagi Mad Max

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?

Chris Hemsworth zdradził, jaki wpływ miała na niego proteza nosa w Furiosie. „Patrzyłem w lustro, nie widziałem siebie”

Chris Hemsworth zdradził, jaki wpływ miała na niego proteza nosa w Furiosie. „Patrzyłem w lustro, nie widziałem siebie”