Disney Plus na październik 2023 - lista seriali i filmów

W październiku Disney+ przygotuje subskrybentów na pełne grozy Halloween. Na platformie pojawią się nowe filmy i seriale, od których włosy będą jeżyć się na głowie. Oprócz tego fani Marvela otrzymają nowy sezon Lokiego oraz Fantastyczną czwórkę.

news
Zbigniew Woźnicki 29 września 2023
2
Źrodło fot. Gęsia skórka; Rob Letterman i Nicholas Stoller; Disney+; 2023
i

Październik nie mógłby obejść się bez halloweenowych produkcji, dlatego w ofercie Disney+ pojawi się dużo filmów oraz seriali, które nawiązują do tego wyjątkowego i rozrywkowego święta. Omen sprawi, że trudno będzie przespać kolejną noc, a Gęsia skórka przywróci wspomnienia związane z kultowym serialem sprzed lat. Fani Marvela również nie będą mieli na co narzekać, ponieważ październik przyniesie aż trzy nowe produkcje z komiksowego uniwersum, w tym jedną wykorzystującą stylistykę klocków LEGO.

Filmy

Podczas Halloween trzeba się bać i nic do tego nie nada się bardziej niż Omen. Opowieść o młodym antychryście została zrebootowana w 2006 roku i to właśnie odświeżona wersja trafi na Disney+. Widzowie mogą się spodziewać przerażających scen i niewyjaśnionych wydarzeń, jakie będą się działy w obecności mrocznego dziecka. Produkcja stawia na wysoki poziom grozy i przed seansem trzeba się na to przygotować. Film pojawi się na Disney+ już 6 października.

Disney Plus na październik 2023 - lista seriali i filmów - ilustracja #1
Omen; reż. John Moore; 20th Century Fox; 2006

16 października studio Walt Disney kończy swoje setne urodziny. Z tej okazji na platformie pojawi się specjalny krótkometrażowy film Było sobie studio, który przedstawi długą historię legendarnej wytwórni. Dla wielu to będzie prawdziwy powrót do przeszłości i możliwość przypomnienia sobie o wielu różnych produkcjach sprzed lat. Najmłodsi otrzymają okazję, żeby zobaczyć, przy czym bawili się ich rodzice, i być może zachęci to całą rodzinę, aby wspólnie obejrzeć produkcję o historii uwielbianego na całym świecie studia.

Seriale

Po długiej przerwie wraca Loki, do dzisiaj będący najchętniej oglądanym serialem Kinowego Uniwersum Marvela. 6 października na Disney+ pojawi się drugi sezon. Czas w tej produkcji to pojęcie względne. Jak wiemy, dotychczasowy porządek czasoprzestrzeni został zachwiany, ale dopiero teraz poznamy prawdziwe konsekwencje tej zmiany. Główny bohater serialu będzie chaotycznie rzucany po różnych liniach czasowych i epokach. Najgorsze, że nie będzie w stanie tego zatrzymać, co postawi Lokiego w bardzo nieciekawym położeniu.

Disney Plus na październik 2023 - lista seriali i filmów - ilustracja #2
Loki; Michael Waldron; Disney+; 2021

Disney+ stanie się również domem dla rebootu jednego z najpopularniejszych seriali sprzed lat. Gęsia skórka stawia w roli głównej nastolatków, którzy przez przypadek uwalniają nadprzyrodzone siły. Pociąga to za sobą duże problemy i doprowadza do najróżniejszych paranormalnych wydarzeń w ich miasteczku. Nowy serial stawia na trochę inną stylistykę niż oryginał, ale to nie powinno przekreślać produkcji. 13 października starsi fani będą mogli poczuć się młodsi i być może ponownie przestraszą się wszechogarniającego mroku, a jeśli nie, to przynajmniej odbędą sentymentalną podróż.

Pełna lista premier filmów i seriali Disney+ w październiku 2023 roku

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Kiedy W głowie się nie mieści 2 będzie na Disney Plus?

Kiedy W głowie się nie mieści 2 będzie na Disney Plus?

W głowie się nie mieści 2 - czy jest scena po napisach?

W głowie się nie mieści 2 - czy jest scena po napisach?

Kim jest tajemniczy mistrz z The Acolyte? Według niektórych fanów odpowiedź jest oczywista

Kim jest tajemniczy mistrz z The Acolyte? Według niektórych fanów odpowiedź jest oczywista

Kiedy Godzilla Minus One trafi do streamingu?

Kiedy Godzilla Minus One trafi do streamingu?

Nowy film sci-fi z Jennifer Lopez mimo kiepskich recenzji na Rotten Tomatoes został numerem 1 na Netflixie

Nowy film sci-fi z Jennifer Lopez mimo kiepskich recenzji na Rotten Tomatoes został numerem 1 na Netflixie