Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 lipca 2021, 14:37

autor: Karol Laska

David Ayer nie przyznaje się do kinowej wersji Legionu samobójców. Jego miała być o wiele lepsza

David Ayer, reżyser Legionu samobójców z 2016 roku, opowiedział nieco o swoich problemach związanych z produkcją owego dzieła. Filmowiec nie przyznaje się do niego i uważa, że studio zabiło drzemiącą w nim wizję artystyczną.

Legion samobójców z 2016 roku był jednym z największych filmowych rozczarowań minionej dekady. Film ten miał tchnąć nowe życie w kinowe uniwersum DC, ale osiągnął cel odwrotny od zamierzonego, niemalże kompromitując ową superbohaterską markę. Do dziś za porażkę dzieła wini się między innymi jego reżysera, Davida Ayera. Wielu fanów twierdzi, że ten nie zrozumiał komiksowego materiału, tworząc pozbawioną pazura i wyrazu blockbusterową papkę. Jak się jednak okazuje – sprawa nie jest tak czarno-biała, jak wszyscy mówią.

Ayer miał bowiem naprawdę spore problemy postprodukcyjne z filmem. Reżyser został zmuszony przez studio do przedstawienia zupełnie innej wersji Legionu samobójców, w żadnym stopniu niepokrywającej się z jego wizją artystyczną. Zabrał on ostatnio głos na Twitterze, publikując tak naprawdę pisaną historię swojego życia. Z jej fragmentów można wyczytać chociażby, że Suicide Squad nie jest tak naprawdę jego filmem:

Włożyłem całe swoje serce w Legion samobójców. Stworzyłem coś niesamowitego – moja wersja była zawiłą i emocjonalną podróżą z grupą „złych ludzi”, którzy są traktowani jak gów*o i znajdują się na marginesie społecznym (to motyw, który rezonuje z moją duszą). Studyjna wersja filmu nie jest moja. Przeczytajcie to jeszcze raz.

Ayer co prawda nie kryje swojego żalu związanego z przeszłością, ale i tak kibicuje Jamesowi Gunnowi, reżyserowi nowej wersji Legionu samobójców, w odniesieniu komercyjnego i artystycznego sukcesu. Gunn odwdzięczył się nawet Ayerowi za miłe słowa i przekazał mu swoje wsparcie. Jego interpretacja The Suicide Squad pojawi się w kinach już niedługo, bo 6 sierpnia. Jak na razie zbiera ona wiele pozytywnych recenzji.

  1. Strona internetowa DC Comics
kalendarz wiadomości
2021
lipiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17

18

19 20 21 22 23 24

25

26 27 28 29 30 31
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.