Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 lipca 2022, 11:31

Ben Affleck wraca jako Batman w filmie Aquaman 2

Ben Affleck ponownie wystąpi jako Batman w filmie Aquaman i Zaginione Królestwo. Poinformował o tym odtwórca głównej roli, Jason Momoa.

Źródło fot.: Warner Bros.

Ben Affleck w 2019 roku ogłosił, że rozstaje się z rolą Batmana. Wpływ na decyzję aktora miały m.in. kwestie prywatne. Później pojawiła się jednak wiadomość, iż Affleck wcieli się w Mrocznego Rycerza w widowisku Flash z Ezrą Millerem. Jak się dowiedzieliśmy, to nie jedyny film, w którym ponownie zobaczymy go jako Bruce’a Wayne’a.

Ben Affleck wraca jako Batman w filmie Aquaman 2 - ilustracja #1
Źródło: Instagram / prideofgypsies

Jason Momoa, wcielający się w Aquamana, ujawnił na swoim Instagramie, że Affleck partnerował mu podczas kręcenia scen do produkcji Aquaman i Zaginione Królestwo. Tym samym aktor jeszcze raz założył kostium Batmana, chociaż oficjalnie pożegnał się z nim trzy lata temu. Premiera filmu została zaplanowana na 17 marca 2023 roku.

Przypomnijmy, że pierwotnie to Affleck miał zagrać główną rolę w Batmanie, który ukazał się w marcu 2022 roku – a nawet planował wyreżyserować całą produkcję. Aktor zrezygnował jednak ze swojego udziału w projekcie, w wyniku czego za kamerą stanął Matt Reeves, a w Batmana wcielił się Robert Pattinson.

Do tej pory Afflecka mogliśmy zobaczyć jako Mrocznego Rycerza w filmach Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości, Legion Samobójców i Liga Sprawiedliwości. Ostatnia z wymienionych pozycji ukazała się w dwóch wersjach – tej, która była emitowana w kinach, dokończonej przez Jossa Whedona, oraz mroczniejszej, przygotowanej przez Zacka Snydera.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Krzysztof Lewandowski

Krzysztof Lewandowski

Pisanie w sieci zaczął na portalu GameExe.pl w wieku 14 lat. Najpierw recenzował książki, ale na tym nie poprzestał i na różnych portalach internetowych oceniał gry, filmy, seriale czy komiksy. Zainteresowania pchnęły go na studia – dziennikarstwo i filologię polską realizowane na UKSW i UW. Tam napisał m.in. pracę dyplomową poświęconą współczesnej roli czarno-białego kina. W GOL-u pracuje od sierpnia 2021 r. Pisze newsy i artykuły oraz recenzje gier, filmów i seriali. Najbardziej podobają mu się motywy surrealistyczne i nieliniowe RPG-i, a jego ulubionym dziełem pozostaje „Rękopis znaleziony w Saragossie" Jana Potockiego. Jest autorem artykułu naukowego „Dynamika internetu a zachowania językowe" opublikowanego w książce „Relacje w cyberprzestrzeni”. Współtworzył słownik nazw miejscowych warszawskiej dzielnicy Wawer. Próbował sił z wierszami, ale w przyszłości wolałby napisać powieść z baśniowymi elementami i na epicką skalę.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
lipiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.