„Dokładnie tak zrobiliśmy pierwszy”. Michael Keaton zachwyca się sequelem hitu Tima Burtona

Michael Keaton powróci do swojej kultowej roli za sprawą Soku z żuka 2. Jeśli wierzyć słowom aktora, praca na planie kontynuacji była dla filmowców nieprzeciętną frajdą.

horror
Pamela Jakiel 6 czerwca 2023
Źrodło fot. Sok z żuka, Tim Burton, The Geffen Company, 1988.
i

Fani Soku z żuka ponad trzy dekady wypatrywali upragnionej kontynuacji kultowego filmu Tima Burtona, nie mając pewności, czy kiedykolwiek powstanie. Jeśli wierzyć słowom Michaela Keatona, który ponownie wcieli się w Beetlejuice’a, możemy być przekonani, że warto było czekać. Aktor, zachwycając się nadchodzącym projektem, opowiedział, że przy tworzeniu nowej produkcji podąża z reżyserem tą samą formułą, co przy filmowaniu oryginału z 1988 roku.

Robimy to dokładnie tak, jak zrobiliśmy pierwszy film. W wielkiej poczekalni do zaświatów siedzi kobieta z żyłką wędkarską i ciągnie kota za ogon, by się poruszył. Chcę, by ludzie o tym wiedzieli, ponieważ to kocham – wyjawił w rozmowie z Empire.

Zgodnie z zapowiedzią Keatona, Sok z żuka 2 będzie rewelacyjny i zabawny. Dla samej ekipy zaś praca na planie stanowiła ogromną frajdę. Aktor opowiedział, że dawno nie miał takiej przyjemności z tworzenia filmu i że trudno o większą radość.

Gwiazdor wyjawił również, że, choć fani i dziennikarze nie byli tego świadomi, to kontynuacja była w planach już od dawna. Michael Keaton oraz Tim Burton od lat rozmawiali o nakręceniu sequelu, nie dzieląc się z nikim tym pomysłem.

Wiele razy planowaliśmy nakręcić ten film. Oboje zgadzaliśmy się co do tego, że jeśli dojdzie do realizacji, musimy zrobić to w sposób najbliższy temu, w jaki filmowaliśmy oryginał. Wymyślaniem, powoływaniem do życia, improwizowaniem – ale robieniem tego w sposób, który przypomina rękodzieło, jak ludzie budujący coś własnymi siłami.

Zapowiada się świetne widowisko, również zważywszy na to, że za scenariusz filmu odpowiadają Al Gough i Miles Millar, czyli twórcy serialu Wednesday. Oprócz Michaela Keatona w kontynuacji powrócą Winona Ryder i Catherine O’Hara, zaś do obsady dołączyli Jenna Ortega, Justin Theroux, Monica Bellucci oraz Willem Dafoe.

Premiera filmu Sok z żuka 2 została zaplanowana na 6 września 2024 roku.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

Henry Cavill twierdzi, że „może być za stary” do roli Jamesa Bonda

Henry Cavill twierdzi, że „może być za stary” do roli Jamesa Bonda

Hit Man na nowym zwiastunie. Kiedy ta komedia akcji z Adrią Arjoną i Glenem Powellem trafi do kin?

Hit Man na nowym zwiastunie. Kiedy ta komedia akcji z Adrią Arjoną i Glenem Powellem trafi do kin?

Kiedy Haikyu!! The Dumpster Battle pojawi się w kinach w Polsce?

Kiedy Haikyu!! The Dumpster Battle pojawi się w kinach w Polsce?

Kiedy i gdzie Civil War trafi do streamingu?

Kiedy i gdzie Civil War trafi do streamingu?

Najlepsze komedie 2024, nasze top 10

Najlepsze komedie 2024, nasze top 10