Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 września 2022, 15:01

5. odcinek Pierścieni Władzy obala jedną z teorii o Białych płaszczach

W piątym epizodzie Pierścieni Władzy pierwszy raz pojawiają się postacie w białych płaszczach. Jeszcze przed premierą serialu spekulowano kim są i jedna z teorii właśnie została obalona.

Źrodło fot. Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, J.D. Payne i Patrick McKay, Amazon Studios, 2022
i

Serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy ma kilka ważnych postaci, których tożsamości nie znamy. Nie wiemy także, jaki mają cel i do tej wąskiej grupy dołączyła trójka tajemniczych kapłanek w białych płaszczach.

W piątym odcinku serialu Amazona możemy zobaczyć, że wspomniane osoby w białych strojach docierają do krateru stworzonego przez Nieznajomego, który spadł z nieba. Wywnioskować z tego możemy, że poszukują owego mężczyzny. Jednocześnie scena obala jedną z pierwszych teorii, które pojawiły się tuż po debiucie zwiastunów serialu.

5. odcinek Pierścieni Władzy obala jedną z teorii o Białych płaszczach - ilustracja #1
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, J.D. Payne i Patrick McKay, Amazon Studios, 2022

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Postać w białym płaszczu nie jest Sauronem

Już w pierwszych prezentacjach Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy było widać, że wokół kapłanek roztacza się mroczna aura, która sugeruje związek z siłami zła. Pamiętając, że Sauron na Numenorze założył kult Morgotha, fani przyjęli, iż postać w białym płaszczu ze wstępnych materiałów może być właśnie upadłym Majarem. Zdjęcia przedstawiałyby wydarzenia mające miejsce w zachodnim królestwie ludzi.

Okazuje się jednak, że prawda jest całkowicie inna. Cała trójka postaci, która w napisach końcowych została wspomniana jako Mieszkaniec, Nomad i Asceta, ma ze sobą przedmioty sugerujące powiązanie z kultem i prawdopodobnie chodzi właśnie o wspomnianą wcześniej religię czczącą Morgotha. Nie ma jednak między nimi relacji pan-sługa, która charakteryzowałaby obecność Saurona. Dlatego raczej możemy wykluczyć, że domniemana liderka grupy jest upadłym Majarem.

Po co w takim razie trzy tajemnicze postacie poszukują Nieznajomego? Pozostają dwie, bardzo skrajne opcje. Jedna z teorii, ta także należy do dosyć starych, zakłada, że mężczyzna z nieba jest samym Sauronem. Nieznajomy jednak aktualnie nic nie pamięta. Przypuszcza się, że wierni słudzy będą starali się odnaleźć następcę Morgotha (czyli Nieznajomego, jeśli owa teoria się potwierdzi), żeby zajął należne mu miejsce i podbił Śródziemie.

Ale nie można zapomnieć o drugiej możliwości. Istnieje także teoria, według której Nieznajomy jest Błękitnym Czarodziejem, czyli jednym z Majarów. Valarowie zesłali go, żeby pomógł ludom Śródziemia na wschodzie odeprzeć siły Saurona. Wtedy trzy kapłanki śledziłyby mężczyznę, żeby powstrzymać go przed zrealizowaniem celu lub skorumpować. Tak silny sojusznik na pewno zagrażałby bezpieczeństwu zarówno ludzi, elfów, krasnoludów, jak i hobbitów.

Na ten moment brakuje konkretnej odpowiedzi. Wiemy, że wciąż nie ujawniono, kto jest Sauronem. Cel kapłanek w białych strojach też jest nieznany. W serialu pojawiły się tylko na chwilę i być może najbliższe epizody zdradzą więcej informacji i przekażą potrzebne odpowiedzi.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.