Wandea. Zwycięstwo albo śmierć (Vaincre ou mourir)

Film (FR) premiera: 25.01.2023

Wandea. Zwycięstwo albo śmierć to opowieść o szlachcicu, który rozpoczyna walkę z republikańskimi rewolucjonistami we Francji w drugiej połowie XVIII wieku. Produkcja gatunkowo przynależy do dramatów historycznych. Wandea. czytaj więcej

Film: Wandea. Zwycięstwo albo śmierć

Wandea. Zwycięstwo albo śmierć to opowieść o szlachcicu, który rozpoczyna walkę z republikańskimi rewolucjonistami we Francji w drugiej połowie XVIII wieku. Produkcja gatunkowo przynależy do dramatów historycznych.

Wandea. Zwycięstwo albo śmierć jest opartym na faktach francuskim dramatem historycznym w reżyserii Paula Mignota i Vincenta Motteza. Skupia się on na przedstawieniu postaci François-Athanase'a de Charette'a de la Contrie'a, szlachcica żyjącego we Francji w niespokojnych, rewolucyjnych czasach. Gromadzi on wokół siebie grupę wendyjskich chłopów i rozpoczyna nierówną walkę z republikanami w obronie swojej ziemi i wiary oraz przeciwko terrorowi. Jego zmagania przeszły do historii jako wojny wandejskie. W produkcji wystąpili m.in. Hugo Becker (François-Athanase de Charette de la Contrie), Valentine Piffard (Marie-Ange), Tadrina Hocking (Marie-Angélique Charette), Francis Renaud (Jacques Maupillier), Guillaume Allaire (Pčre Goulard) oraz Martin Cannavo (Jacques Cathelineau).