Uczeń tygrysa (The Tiger's Apprentice)

Film premiera: 02.02.2024

The Tiger’s Apprentice opowiada historię zwykłego chłopaka, który w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności staje się strażnikiem jaja feniksa. Nieść to nietypowe brzemię pomaga mu tygrys, pan Hu. Produkcja należy do gatunku animacji. czytaj więcej

Film: Uczeń tygrysa

The Tiger’s Apprentice opowiada historię zwykłego chłopaka, który w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności staje się strażnikiem jaja feniksa. Nieść to nietypowe brzemię pomaga mu tygrys, pan Hu. Produkcja należy do gatunku animacji.

The Tiger’s Apprentice jest filmem animowanym w reżyserii Yong Duk Jhuna, Paula Watlinga i Carlosa Baeny, opartym na powieści autorstwa Laurence'a Yepa. Głównym bohaterem jest Tom, z pozoru zwykły chłopak. Jego babcia mieszkająca w Chinatown skrywa jednak dość osobliwą tajemnicę – otóż jest ona strażniczką jaja feniksa. Gdy ponosi ona porażkę w walce i zostaje zabrana przez widmowy wóz, nastolatek zostaje jej następcą. Na szczęście jednak nie jest on pozostawiony sam sobie. Jego mentorem staje się tygrys, pan Hu. Towarzyszą mu inne zwierzęta z chińskiego zodiaku, które potrafią zmieniać się w ludzi, zachowując przy tym swoje wrodzone cechy. Swoich głosów bohaterom produkcji użyczyli m.in. Michelle Yeoh (Pani Lee), Henry Golding (Pan Hu), Sandra Oh (Mistral), Brandon Soo Hoo (Tom) i Leah Lewis (Rav).