Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

The Silent Twins

Film premiera: 16.09.2022

Silent Twins jest opartą na faktach opowieścią o czarnoskórych siostrach bliźniaczkach, które umilkły dla świata zewnętrznego i rozpoczęły kreatywny dialog literacki. Sytuacja ta szybko staje się jednak mocno toksyczna. czytaj więcej

Film: The Silent Twins

Silent Twins jest opartą na faktach opowieścią o czarnoskórych siostrach bliźniaczkach, które umilkły dla świata zewnętrznego i rozpoczęły kreatywny dialog literacki. Sytuacja ta szybko staje się jednak mocno toksyczna.

Silent Twins jest wyreżyserowanym przez Agnieszkę Smoczyńską (Córki dancingu, Fuga) polsko-brytyjsko-amerykańskim dramatem opartym na prawdziwej historii opisanej w książce autorstwa Marjorie Wallace. Głównymi bohaterkami opowieści są Jennifer i June – czarnoskóre siostry bliźniaczki mające ze sobą niezwykłą więź. W reakcji na odtrącenie przez środowisko - dziewczynki były jedynymi czarnoskórymi osobami w swojej grupie rówieśniczej - pewnego dnia decydują się one zerwać jakąkolwiek komunikację werbalną ze światem. Zamiast tego w odosobnieniu swojego pokoju zaczynają prowadzić kreatywny dialog literacki. Szybko jednak ich relacja zaczyna robić się mocno toksyczna i prowadzi do wielu problemów. W produkcji wystąpili m.in. Letitia Wright (June Gibbons), Tamara Lawrance (Jennifer Gibbons), Treva Etienne (Aubrey), Jodhi May (Marjorie Wallace), Jack Bandeira (Wayne), Declan Joyce (George Kennedy) oraz Kinga Preis. Zdjęcia kręcono m.in. we Wrocławiu.

Zobacz zwiastun

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.