Córka (The Lost Daughter)

Film (GB) premiera: 16.12.2021 , w Polsce: 04.03.2022

Córka skupia się na losach Ledy, rozwódki w średnim wieku, która podczas wakacji konfrontuje się ze swoją przeszłością. Produkcja należy do gatunku dramatu. Córka jest dramatem wyprodukowanym dla platformy Netflix. czytaj więcej

Film: Córka

Córka skupia się na losach Ledy, rozwódki w średnim wieku, która podczas wakacji konfrontuje się ze swoją przeszłością. Produkcja należy do gatunku dramatu.

Córka jest dramatem wyprodukowanym dla platformy Netflix. Za reżyserię filmu odpowiada Maggie Gyllenhaal (aktorka znana między innymi z Mrocznego rycerza). Został on oparty na powieści autorstwa Eleny Ferrante. Fabuła skupia się na Ledzie, rozwódce w średnim wieku, która decyduje się wyruszyć na wakacje do niewielkiego, nadmorskiego miasteczka we Włoszech. Tam spotyka pewną niepokojącą rodzinę. Kontakt z nią sprawia, że kobieta zaczyna konfrontować się ze swoją przeszłością i trudnymi wyborami, których niegdyś dokonała. W tytule wystąpili między innymi Olivia Colman (Leda), Dakota Johnson (Nina), Peter Sarsgaard (profesor Hardy), Oliver Jackson-Cohen (Toni) oraz Ed Harris (Lyle). Zdjęcia nakręcono m.in. na greckiej wyspie Spetses.