Zadziwiający kot Maurycy (The Amazing Maurice)

Film premiera: 16.12.2022 , w Polsce: 20.01.2023

Zadziwiający kot Maurycy (The Amazing Maurice) opowiada o perypetiach tytułowego kota-ulicznika, który wpada na pomysł zarobienia sporych pieniędzy. Produkcja należy do gatunku komedii przygodowych. czytaj więcej

Film: Zadziwiający kot Maurycy

Zadziwiający kot Maurycy (The Amazing Maurice) opowiada o perypetiach tytułowego kota-ulicznika, który wpada na pomysł zarobienia sporych pieniędzy. Produkcja należy do gatunku komedii przygodowych.

The Amazing Maurice jest animacją wyreżyserowaną przez Toby'ego Genkela (Ups! Arka odpłynęła) i Floriana Westermanna, opartą na powieści Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie Terry’ego Pratchetta, stanowiącej część cyklu Świat Dysku. Głównym bohaterem opowieści jest Maurycy, kot-ulicznik, który chce zarobić sporo pieniędzy. W towarzystwie grupy inteligentnych szczurów oraz głupkowatego dzieciaka Keitha potrafiącego grać na fujarce podróżują od miasta do miasta, gdzie wytwarzają sztuczną plagę myszy, a następnie za odpowiednią opłatą ją rozwiązują. Całość inspirowana jest legendą o Szczurołapie z Hameln. Bohaterom tytułu swoich głosów użyczyli między innymi Hugh Laurie (Maurice), Emilia Clarke (Malicia), David Thewlis (Boss Man), Himesh Patel (Keith), Gemma Arterton (Peaches), Hugh Bonneville (Burmistrz) oraz David Tennant (Dangerous Beans).