Spencer

Film premiera: 04.11.2021

Spencer opowiada opartą na faktach historię słynnej brytyjskiej księżny Diany Spencer. Przybywa ona do posiadłości Sandringham, by spędzić Boże Narodzenie z rodziną królewską. Produkcja należy do gatunku dramatów biograficznych. czytaj więcej

Więcej o Spencer

Wbrew emploi. Najbardziej nieoczywiste wybory castingowe aktorów

Filmowi twórcy potrafią zaskoczyć mniej lub bardziej nieoczywistymi (a przy tym udanymi) wyborami castingowymi. Dziś przypominamy sylwetki dziesięciu aktorów, którym przyszło wcielić się w charakterystyczne i nieszablonowe postacie w brew własnemu emploi.

Wbrew emploi. Najbardziej nieoczywiste wybory castingowe aktorów

Jan Tracz, 26 listopada 2023, 11:00

Wbrew emploi. Najbardziej nieoczywiste wybory castingowe aktorów

Film: Spencer

Spencer opowiada opartą na faktach historię słynnej brytyjskiej księżny Diany Spencer. Przybywa ona do posiadłości Sandringham, by spędzić Boże Narodzenie z rodziną królewską. Produkcja należy do gatunku dramatów biograficznych.

Spencer jest wyreżyserowanym przez Pablo Larraína (Jackie) dramatem biograficznym. Główną bohaterką jest tytułowa Diana Spencer, księżna brytyjska, żona księcia Karola. Przybywa ona na Boże Narodzenie do królewskiej posiadłości Sandringham. Trzy dni spędzone na świętowaniu wśród ludzi, którzy nie pałają do niej sympatią, i z mężem niezwiązanym z nią większym uczuciem buzują różnego rodzaju emocjami. W produkcji wystąpili między innymi Kristen Stewart (Diana), Jack Farthing (Karol), Sally Hawkins (Maggie), Timothy Spall (Alistar Gregory), Sean Harris (Darren), Richard Sammel (Philip), Amy Manson (Anna Boleyn) oraz Stella Gonet (Królowa). Zdjęcia kręcono w Dülmen, Poczdamie, Kronberg w Taunus, Nordkirchen i Sandringham.