Love & Gelato

Film premiera: 22.06.2022

Love & Gelato to historia Liny, młodej kobiety, która składa obietnicę swojej chorej matce, że przed studiami wyjedzie do Włoch i pozna swojego ojca. Produkcja należy do gatunku komediodramatów. czytaj więcej

Film: Love & Gelato

Love & Gelato to historia Liny, młodej kobiety, która składa obietnicę swojej chorej matce, że przed studiami wyjedzie do Włoch i pozna swojego ojca. Produkcja należy do gatunku komediodramatów.

Love & Gelato to wyprodukowany dla platformy Netflix komediodramat, wyreżyserowany przez Brandona Campa (scenarzysta m.in. Znamienia i Miłości w Seattle). Opowiada on o perypetiach Liny, młodej kobiety, która ma wkrótce rozpocząć studia. Zanim to jednak nastąpi jej umierająca matka prosi ją o jedną rzecz – ma ona wyjechać na wakacje do Włoch i poznać swojego ojca, którego nie widziała od szesnastu lat. Początkowo sceptycznie nastawiona do tego pomysłu Lina z czasem zaczyna zakochiwać się w tym kraju. Odkrywa ona także sekretny dziennik swojej rodzicielki. Jego lektura odsłoni przed nią pewne sekrety, które zmienią jej podejście do matki i ojca. W filmie wystąpili między innymi Susanna Skaggs (Lina Emerson), Owen McDonnell (Howard), Anjelika Washington (Addie), Valentina Lodovini (Francesca), Saul Nanni (Alessandro Albani) i Marie-France Arcilla (Vicki). Zdjęcia kręcono m.in. w Toskanii.