Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Ben Crump: Po stronie obywateli (CIVIL)

Film premiera: 17.06.2022

Civil jest opowieścią o prawniku Benie Crumpie, który podejmuje się prowadzenia spraw cywilnych George'a Floyda, Breonny Taylor i Andre Hilla – czarnoskórych mężczyzn, których śmierć wywołała olbrzymie protesty w Stanach Zjednoczo... czytaj więcej

Film: Ben Crump: Po stronie obywateli

Civil jest opowieścią o prawniku Benie Crumpie, który podejmuje się prowadzenia spraw cywilnych George'a Floyda, Breonny Taylor i Andre Hilla – czarnoskórych mężczyzn, których śmierć wywołała olbrzymie protesty w Stanach Zjednoczonych i dyskusję na temat brutalności policji.

Civil (polski tytuł: Ben Crump: Po stronie obywateli) jest wyprodukowanym dla platformy Netflix filmem dokumentalnym, wyreżyserowanym przez Nadię Hallgren (Becoming: Michelle Obama). Skupia się on na roku z życia Bena Crumpa, prawnika, który podjął się prowadzenia spraw George'a Floyda, Breonny Taylor i Andre Hilla. Byli to czarnoskórzy obywatele i obywatelki USA, którzy zginęli podczas interwencji policji. Ich śmierć doprowadziła do protestów społecznych w Stanach Zjednoczonych i wywołała ostrą dyskusję na temat brutalności stróżów prawa w stosunku do mniejszości etnicznych. Zaglądając za kulisy pracy adwokata prowadzącego te sprawy, poznajemy również jego przeszłość.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.