Czarny Łabędź (Black Swan)

Film premiera: 03.12.2010

Nina (Natalie Portman) jest baleriną w jednym z najlepszych zepołów baletowych w Nowym Jorku. Panuje tam zimne wyrachowanie. Baletnice zrobią wszystko, by zepchnąć w dół dziewczynę, która tylko stanie o stopień wyżej niż one. czytaj więcej

Więcej o Czarny Łabędź

Tylko dla widzów z silną psychą. Najmocniejsze thrillery psychologiczne

Każdy thriller musi szokować i trzymać w napięciu, ale tylko najlepsze potrafią zrobić widzom swoistą trepanację czaszki bez znieczulenia. Poznajcie produkcje, które raz obejrzane odcisną piętno na Waszej psychice na lata.

Tylko dla widzów z silną psychą. Najmocniejsze thrillery psychologiczne

grim_reaper, 8 października 2023, 11:00

Tylko dla widzów z silną psychą. Najmocniejsze thrillery psychologiczne

Film: Czarny Łabędź

Nina (Natalie Portman) jest baleriną w jednym z najlepszych zepołów baletowych w Nowym Jorku. Panuje tam zimne wyrachowanie. Baletnice zrobią wszystko, by zepchnąć w dół dziewczynę, która tylko stanie o stopień wyżej niż one. Zbliża się kres kariery Beth i rozpoczyna się polowanie na jej miejsce w "Jeziorze Łabędzim". Główną rolą jest postać Odett, królowej łabędzi. Rola ta jest trudna, bo balerina będzie musiała grać zarówno słodkiego "Białego Łabędzia", jak i mrocznego "Czarnego Łabędzia". Oczywiście Nina pretenduje do roli tego pierwszego, ale czy będzie umiała pokazać pazurki i zostać "Czarnym Łabędziem"? Czas płynie, a Nina desperacko próbuje odnaleźć swoją ciemną stronę. Wtedy zauważa w zespole dziewczynę wyglądającą jak ona. Za każdym razem, kiedy próbuje do niej podejść, dziewczyna odwraca się. W końcu spotyka ją po próbie. Ma na imię Lilly (Mila Kunis) i wygląda jak Nina. Nie jest jednak jej wierną kopią.