Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Aleksander (Alexander)

Film premiera: 21.11.2004

Zrealizowana z imponującym rozmachem historia jednego z najpotężniejszych przywódców wszech czasów. Aleksander Wielki podbił 90 procent ówczesnego świata, zanim osiągnął 25 lat. czytaj więcej

Więcej o Aleksander

Aleksander - człowiek, jego dzieło i film o nim

Film Olivera Stone’a od swojej premiery zmagał się z miażdżącą opinią ze strony krytyków. Przychylnych głosów próżno szukać. Filmowi zarzuca się, że jest nudny, nieciekawy, a jego forma przerosła treść. Nic dziwnego – oczekiwania były wielkie.

eJay, 4 stycznia 2005, 10:47

252

Film: Aleksander

Zrealizowana z imponującym rozmachem historia jednego z najpotężniejszych przywódców wszech czasów. Aleksander Wielki podbił 90 procent ówczesnego świata, zanim osiągnął 25 lat. Wraz ze swą niezwyciężoną grecką i macedońską armią w ciągu 8 lat przemierzył 35 tysięcy kilometrów obfitujących w oblężenia i podboje, których ukoronowaniem było stworzenie gigantycznego imperium. W chwili śmierci w wieku 33 lat był panem ówczesnego świata. Fascynujący życiorys Aleksandra to nie tylko bitwy i podboje. Niezwykłe i kontrowersyjne było też jego życie osobiste – niekonwencjonalne relacje z zaborczą matką Olimpias , próby sprostania wymaganiom ojca – wielkiego macedońskiego króla, a jednocześnie pijaka i lubieżnika Filipa II , związek z przyjacielem, kochankiem i dowódcą wojsk Hefajstionem , zaskakujące małżeństwo z baktryjską księżniczką Roksaną – to wszystko składa się na obraz wybitnego człowieka, który udowodnił, że śmiałym szczęście sprzyja.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.